utorok, 29 apríl 2014 19:26

Iveta zomrela pod vlakom, ako jej prvá láska

Napísal(a)

Keď pred týždňom novinári písali o vychudnutej a strápenej Ivete, mala som chuť povedať: "Dajte jej už konečne pokoj! Keď je pribratá, všade píšu, že nevie schudnúť. Keď schudne, už píšu, čo sa deje, že taká vychudnutá a strhaná." Prišlo mi jej zrazu veľmi ľúto. A to som netušila, že ešte mi len ľúto bude...

 29. apríl 2014 si Iveta Bartošová vybrala za dátum svojej smrti. Bol to deň, kedy oslavoval narodeniny jej manžel Jozef Rychtář. Vybrala si tento deň schválne? Pokiaľ sa potvrdí informácia, že ju bíjaval, mohlo to byť tak. A možno len v slabej chvílke zaváhala a rozhodla sa pre to, nad čím už dlho uvažovala. V liste na rozlúčku manželovi napísala, že ho má rada, a že sa na neho bude pozerať odinakiaľ... Isté je, že Rychtář na tento dátum nikdy v živote nezabudne.

Smrť si vybrala tragickú - skočila pod vlakom. Psychiatrička sa v televíznych novinách vyjadrila, že je to prekvapivé, lebo tento spôsob smrti si vyberajú hlavne muži. Možno si túto smrť vybrala preto, že vlak bol veľmi blízko jej bydliska a smrť pod jeho kolesami bola rýchla a istá. A možno chcela skončiť tak, ako jej prvá láska - Petr Sepéši. Ten zhodou okolností zomrel pod vlakom, keď vošiel autom na železničné priecestie, kde ho vlak zachytil a ťahal niekoľko metrov. Zomrel tiež 29-teho, ale júla. 

Nech je ako chce, stalo sa to, čo všetci už dlho predpokladali a možno jej tak trochu aj podsúvali. Možno si pamätáte ten pamätný rozhovor: Šéf bulváru: Áno, Bartošovú naozaj zabijeme. Hovorí za všetko.

Ak je to možné, prajem jej, aby našla pokoj v duši... Obávam sa, že jej najbližší ho naďalej (a možno nikdy) nenájdu.

Soňa Rebrová

Naposledy zmenené streda, 15 február 2017 18:03


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.