Iveta zomrela pod vlakom, ako jej prvá láska

Keď pred týždňom novinári písali o vychudnutej a strápenej Ivete, mala som chuť povedať: "Dajte jej už konečne pokoj! Keď je pribratá, všade píšu, že nevie schudnúť. Keď schudne, už píšu, čo sa deje, že taká vychudnutá a strhaná." Prišlo mi jej zrazu veľmi ľúto. A to som netušila, že ešte mi len ľúto bude...

 29. apríl 2014 si Iveta Bartošová vybrala za dátum svojej smrti. Bol to deň, kedy oslavoval narodeniny jej manžel Jozef Rychtář. Vybrala si tento deň schválne? Pokiaľ sa potvrdí informácia, že ju bíjaval, mohlo to byť tak. A možno len v slabej chvílke zaváhala a rozhodla sa pre to, nad čím už dlho uvažovala. V liste na rozlúčku manželovi napísala, že ho má rada, a že sa na neho bude pozerať odinakiaľ... Isté je, že Rychtář na tento dátum nikdy v živote nezabudne.

Smrť si vybrala tragickú - skočila pod vlakom. Psychiatrička sa v televíznych novinách vyjadrila, že je to prekvapivé, lebo tento spôsob smrti si vyberajú hlavne muži. Možno si túto smrť vybrala preto, že vlak bol veľmi blízko jej bydliska a smrť pod jeho kolesami bola rýchla a istá. A možno chcela skončiť tak, ako jej prvá láska - Petr Sepéši. Ten zhodou okolností zomrel pod vlakom, keď vošiel autom na železničné priecestie, kde ho vlak zachytil a ťahal niekoľko metrov. Zomrel tiež 29-teho, ale júla. 

Nech je ako chce, stalo sa to, čo všetci už dlho predpokladali a možno jej tak trochu aj podsúvali. Možno si pamätáte ten pamätný rozhovor: Šéf bulváru: Áno, Bartošovú naozaj zabijeme. Hovorí za všetko.

Ak je to možné, prajem jej, aby našla pokoj v duši... Obávam sa, že jej najbližší ho naďalej (a možno nikdy) nenájdu.

Soňa Rebrová

Naposledy zmenené streda, 15 február 2017 18:03

Zdieľajte článok

Autor

AdamNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.