streda, 10 február 2021 02:21

Musíte kúpiť obuv pre dieťa online? Pomôžu 4 pravidlá

Napísal(a)

Nakupovanie obuvi pre dieťa predstavuje pre niektorých rodičov určitú výzvu, no častokrát tieto pocity prežívame zbytočne. Obľúbený nemecký predajca obuvi ponúka rodičom zopár cenných rád, ako to hravo zvládnuť aj cez internet.

Vyhľadávanie – 1. fáza online nákupu podľa obľúbeného predajcu obuvi Deichmann.

1. Odporúča pri každej kúpe dĺžku chodidiel znova premerať, nespoliehať sa na hodnotu ani spred mesiaca, nie to ešte spred pol roka.

2. Vždy je potrebné merať obe nohy v stoji - hovoríme tomu, že pri zaťažení, nie v sede, nie poležiačky.

3. Zistenú dĺžku nikdy neznižovať. Práve naopak, odporúča sa pridať jeden centimeter alebo maximálne jeden a pól, ktorý zaručuje dostatočne voľný pohyb prstov za chôdze a slúži ako dostatočná rezerva pre rast chodidla. Vieme, že najmenším deťom môže chodidlo za rok narásť aj o celé tri čísla, takže myslieť na tento prídavok je vhodné a naozaj v poriadku.

4. Netreba zabúdať ani nameranie šírky Ak ich má dieťa užšie, musíme sa obzerať po obuvi užšieho strihu. Ak má chodidlá širšie, potom vyberáme z obuvi širšieho strihu. To je dôvod, prečo sa obuv do e-shopov fotí z rôznej perspektívy – z boku, zhora či zospodu.

 

Doručenie domov a vratka – 2. fáza online nákupu

Bez skúšania to nejde, ale v dnešnej dobe už nie je problém objednať si všetko nevyhnutné až na adresu, domov, a tu si favorizovanú obuv v pokoji vyskúšať. Je to ešte o niečo výhodnejšie, než skúšanie obuvi na predajni. Na vyskúšanie máte viac času, ak je dieťatko chvíľku roztopašné, môžete počkať na vhodnejší okamih a pokiaľ obuv nesplní ďalšie očakávania, máte dostatok dní na to, aby ste ju mohli vrátiť a boli vám vrátené aj vaše peniaze. Skúšame vždy nohy obuté v ponožkách, na čistej ploche, alebo na koberci, tak aby sme obuv nepoškodili. Zameriavame sa nielen na prstíky, ale aj na päty, sledujeme či sa obuv z nich pri chôdzi nešmýka.

U zimnej obuvi sme mali výber vhodnej veľkosti trošku zložitejší, pretože sme do nej nevideli, neraz sme museli byť kreatívni a pomôcť si buď meradlom v predajni, alebo, ak to bolo možné, vkladaním a vyberaním stielky a jej primeriavaním ku chodidlám. V prípade jarnej a letnej obuvi to bude omnoho jednoduchšie. Obuv je vyrobená z tenšieho materiálu a vieme cezeň ľahko rozloženie chodidiel nahmatať. Alebo je otvorená a môžeme jej vhodnosť zreteľne pozorovať.

 

Ďalšie cenné rady:
Dôležitá je správne zvolená veľkosť.
Hmotnosť obuvi by mala byť v rámci možností čo najnižšia.
Čo sa týka materiálu, je najlepšie voliť textil a useň. Useň je príjemne mäkká, dokáže sa prispôsobiť tvaru nôžky a zároveň je aj priedušná.
Stielku voliť zo savých materiálov. Textil a useň výborne absorbujú vlhkosť. Aj malým deťom sa potia nožičky.
U prvých topánočkách je dôležitý aj opätok. Vyšší pevný opätok slúži k pevnému fixovaniu nožičky a nedochádza k vybočeniu päty.
Podošva by mala byť ohybná a protišmyková.
Obuv by mala byť samozrejme zdravotne nezávadná.

Naposledy zmenené piatok, 19 február 2021 15:57


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom