Pri novoročných výpredajoch plánujeme minúť viac ako vlani

Novoročné výpredaje sú pre Slovákov obľúbenou nákupnou príležitosťou a Slováci ju určite plánujú využiť aj tento rok. Záujem majú najmä o oblečenie a elektroniku. Vyplynulo to z prieskumu medzinárodného nákupného spoločenstva Cashback World z decembra 2018 na vzorke 1607 respondentov starších ako 18 rokov. 

Podľa prieskumu, nákupy v rámci novoročných zliav plánuje uskutočniť takmer 72 percent opýtaných, čo je o 2 percentá viac ako vlani. Najviac zákazníkov (40 percent) plánuje nakúpiť oblečenie a elektroniku (32 percent), hlavne televízory, notebooky, smartfóny či príslušenstvo ako napr. slúchadlá. Treťou najžiadanejšou nákupnou položkou je obuv. Topánky plánuje kúpiť až 19 percent kupujúcich. Zvyšní respondenti sa rozhodnú podľa aktuálnej ponuky.

Ukazuje sa, že aj nadchádzajúce novoročné zľavy plánujú využiť zákazníci na Slovensku naplno, pričom väčšina má jasno v tom, čo chce kúpiť. Iba malá časť zákazníkov sa rozhodne podľa aktuálnej ponuky,“ uviedla Laura Bertoldová, z Cashback World na Slovensku. 

Približne 21 percent respondentov plánuje minúť na nákupy sumu do 50 eur. Najviac, takmer 58 percent opýtaných plánuje nakúpiť v hodnote od 50 do 200 eur, zvyšní respondenti si na výpredaje pripravili sumu od 200 do 500 eur. Pri porovnaní údajov z prieskumov z minulých rokov vyplýva, že nakupovať v tomto období sa chystá viac Slovákov, a tiež plánujú minúť viac peňazí.

Pre milovníkov výpredajov je tu aj možnosť získať peniaze späť aj z ceny zľavneného tovaru, čím sa nákup pre zákazníka stáva naozaj výhodným. V závislosti od spoločnosti, ktorá službu poskytuje, môžete získať cashback až do výšky 5 percent zo zaplatenej sumy. 

Zdieľajte článok

Autor

rodicomNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.