streda, 03 január 2018 17:42

Tvar prsníkov ukazuje, v akom ste životnom cykle

Napísal(a)

"Môj manžel je rádiológ, takže každý rok po svojej mamografii mu dám pozrieť snímky svojich prsníkov na druhú rýchlu kontrolu," hovorí Hollee Actman Becker, blogerka, spisovateľka a matka. Táto blogerka zobrazila pomocou nákresov od inej blogerky každú fázu života prsníka, od jednej životnej fázy ku druhej, vo veselých ilustráciách. Všetko sa  to začalo po poslednej mamografii.

 "Hmm," povedal Holleein manžel, keď tentoraz preniesol jej obrázky z mamografie do počítača.

"Čo je?" spýtala sa v panike. "Vidíš niečo?"

"Nie .... Je to len ...", vytiahol ceruzku a použil koniec gumy, aby ukázal na obrazovku. "Pozri sa, o koľko vyššie boli kedysi tvoje prsia."

"Naozaj dúfam, že iba žartuješ," povedala a naklonila sa k obrázkom na obrazovke, zatiaľ čo premýšľala, či to bude dôvodom na rozvod. "Pozri, mala som malé prsia po celý život, aj po dojčení," nechápala Hollee. Ale keď si všimla, ako je manžel prechádza cez všetky posledné roky snímok z mamografie, nemohla si nevšimnúť, že jeho postreh je úplne správny. Dokonca aj v röntgenovej podobe bolo vidieť, ako začali klesať jej kedysi pekne stojace prsia.

Taký nepríjemný koniec éry jej prsníkov. Hollee sa začala cítiť trochu depresívne, ale potom si uvedomila, že sú to len prsia, však?

Potom Hollee vygooglila ilustráciu životného cyklu prsníkov u austrálskej blogerky Junebugs Mumma Georgie a uvedomila si, že aj ostatné ženy cítia smútok zo zmeny prsníkov. "Nedávno som odstavila druhé dieťa a bola som mierne vystrašená, keď som sledovala, ako moje prsia klesajú," povedala Junebugs Holle. "A po rozhovoroch s mojimi priateľkami som si uvedomila, že nie som sama - to je to, čo inšpirovalo tento blogový príspevok ."

Použila humor na to, aby naznačila veselú cestu každej etapy života prsníka, počínajúc úžasnými prsníkmi pred bábätkami, pevne stojacimi, s pevnými bradavkami. Neskôr prídu dojčiace džbány. "Opuchnuté, horúce, často popraskané a krvácajúce bradavky. Tieto dámy je nepríjemné nosiť a obtiažne sa s nimi obliekať, ale práca, ktorú robia, je neuveriteľná a získavajú si rešpekt," vraví Georgie.

Posledný obrázok je to, čo Georgie nazýva "zvyšky". Píše: "Špinavé, staré ovisnuté uši, čajové sáčky. Zdá sa, že bradavky obsahujú olovené závažia a vždy smerujú na juh."

Brilliantné! Ale i tragické, ale aj tak veľmi reálne. Georgie hovorí, že jej kresby majú byť vtipné, nie vecné, a týkajú sa mnohých mamičiek. "Veľa žien sa zhodlo aspoň s jedným z mojich obrázkov, čo podľa môjho názoru viedlo k okamžitej popularite kresby," vysvetlila Georgie. Ako ste na tom vy -  súhlasíte s jej nákresom?

Zdroj: Hollee Actman Becker je spisovateľka na voľnej nohe, bloggerka a matka. Pozrite sa na jej webovú stránku holleeactmanbecker.com pre viac, alebo ju nasledujte na Twitteri na @hollewoodwood .Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Doprajte bábätku masáž. Prečo je dôležitá a ako na to?

Doprajte bábätku masáž. Pr…

Masáže pre bábätko predstavujú veľmi príjemné chvíľky, rovnako ako pre dospelého človeka. Je to vhodný...

Prev Next