piatok, 03 november 2017 12:00

Ako ušetriť na nákupoch? Čítajte letáky a nakupujte so zoznamom!

Napísal(a)

Aj vy nechávate v supermarketoch viac peňazí, ako by ste chceli? Zmeňte spôsob, akým nakupujete a nielenže ušetríte, ale nakúpite všetko, čo naozaj potrebujete. 

Efektívne plánovanie  

Mnoho ľudí nakupuje emocionálne a bez plánu. Jednoducho do košíka vložia všetko, čo ich zaujme alebo sa im páči. Odolať je ťažké. Lákavé slogany, pestré balenia, novinky a zľavy priťahujú pozornosť a ovplyvňujú nás viac, ako by sme chceli. Kľúčom k racionálnemu nakupovaniu je efektívne plánovanie. Naplánujte si dopredu, čo chcete variť na celý týždeň alebo čo zabalíte deťom na desiatu a podľa toho si spíšte nákupný zoznam.

 

Bez nákupného zoznamu ani na krok

Podľa výskumov sú ľudia bez nákupného zoznamu ľahšie ovplyvniteľní reklamnými trikmi, ako tí, ktorí si vopred všetko spíšu. Pri tvorbe nákupného zoznamu si spisujte nielen konkrétne potraviny, ale aj ich množstvo. V domácnostiach sa vyhadzuje veľké množstvo jedla, pretože ľudia často nakupujú viac, ako naozaj potrebujú a potraviny nestihnú skonzumovať do dátumu spotreby.

 

Nakupujte vtedy, keď sa to oplatí

Pravidelným sledovaním zliav a akcií môžete ušetriť množstvo eur. Nielenže budete mať prehľad, koľko jednotlivé produkty stoja, ale ustriehnete aj výhodné cenové zľavy. Zlacnený tovar sa rýchlo míňa, a preto sa o ňom treba dozvedieť medzi prvými. Nemusíte čakať, kým vám prídu do schránky akciové letáky, nájdete ich totiž aj na internete. Tesco leták či Lidl leták si môžete pohodlne prelistovať v mobile, tablete alebo na obrazovke počítača.

 

Porovnávajte a ušetrite

Online letáky už využívajú nielen supermarkety, ale aj predajcovia oblečenia, nábytku, elektroniky, športových potrieb či drogérie. Vďaka tomu môžete porovnávať ceny rôznych produktov a vybrať tie, ktoré najviac ulahodia rodinnému rozpočtu. Okrem iného môžu byť letáky skvelou inšpiráciou aj na blížiace sa vianočné sviatky. Ak neviete, aké darčeky kúpiť blízkym, ponuka v letákoch vám určite vnukne pár dobrých nápadov.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.