štvrtok, 20 júl 2017 06:19

Učiteľ sa ospravedlnil svojmu žiakovi. A je to bomba!

Napísal(a)

Aj vy máte niekedy zo školy nočné mory? V sne vás prenasleduje učiteľ, ktorý vám veľmi ukrivdil. No verte, že neraz ani učiteľ, ktorý vám ukrivdil, nemôže dobre spať. A tak mu neostáva nič iné, len sa ospravedlniť!

Tento učiteľ podcenil talent svojho študenta. Zhodil ho pred celou triedou, pretože chlapec, Julian Edelman, sa mu zdal až príliš priebojný. Tak ho uzemnil hneď na prvej hodine angličtiny. Pred časom, Julian, ktorý je dnes slávnou futbalovou hviezdou v americkom tíme New England Patriots, dostal od svojho bývalého učiteľa list, v ktorom mu po neuveriteľných jedenástich rokoch napísal ospravedlňujúci list. A je to absolútne skvelé!https://www.facebook.com/JulianEdelman/photos/a.143982982309395.23083.128950643812629/970979652943053/?type=3&theater

Fotka Julian Edelman.

V liste od nemenovaného učiteľa, sa píše:

"Milý Jules, neviem, či si ešte na mňa pamätáš: učil som ťa počas jari 2006 angličtinu na CSM. Dosť dlho som čakal, kým Ti napíšem. Zdá sa mi, akoby odvtedy, čo sa to stalo, prebehlo už celé tisícročie. Chcem sa Ti ospravedlniť za nevhodnú poznámku, ktorú som Ti adresoval. Možno si na ňu ani nepamätáš, ale ja sa kvôli nej cítim zle už niekoľko rokov. Povedal si vtedy niečo v tom zmysle, že by si sa chcel dostať do národnej ligy. Odvrkol som Ti, že by si si mal stanoviť realistickejšie ciele, pretože sa len pár ľudí stane profesionálnym športovcom. A v tom som veselo pokračoval. Samé blá blá blá. Neviem, či sa Ťa to vtedy dotklo, ale keď sa spätne na to pozerám, cítim sa naozaj strašne. Nie preto, že si mi ukázal, že som sa mýlil,ale preto, že som pohŕdal Tvojou vášňou pre hru. Bolo to na začiatku letného semestra a vtedy som Ťa ešte veľmi nepoznal, ale to nie je ospravedlnenie. Ako učiteľ by som však mal podporovať Tvoju húževnatosť. Opäť sa opakujem, možno si už na celý incident ani nepamätáš, ale mňa to už trápilo poriadne dlho. Viem, že vtedy som ťa poriadne dal dole. Ešte raz sa ospravedlňujem."

Jules, ktorý je dnes uznávaným profesionálnym športovcom mal z listu obrovskú radosť. Zavesil si ho na svoj profil na Twitteri a nezabudol pridať aj motivačný komentár: Stanovte si svoje ciele poriadne vysoko. A robte všetko preto, aby ste ich dosiahli. 

A učiteľ si za svoju odvahu tiež zaslúži obrovský potlesk!

Zdroj: indy100.com | Foto:

Naposledy zmenené štvrtok, 20 júl 2017 07:25

Súvisiace položky (podľa značky)Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next