streda, 24 máj 2017 07:51

Posolstvo tejto matky by mal mať každý na pamäti

Napísal(a) Zuna

Všetky maminy sme na jednej lodi. Austrálska bolggerka Constance Hall, matka štyroch detí povedala to, čo si myslí väčšina z nás. Jej post teraz valcuje internet. 

Niekedy nám toho život nadelí viac než by sme si želali. A byť matkou štyroch detí, ktoré síce milujete najviac na svete, predsa len dá občas zabrať. A každé z nich má svoje problémy. Aj preto sa Constance Hall rozhodla navštíviť detskú psychoterapeutku. Tá jej povedala, že je vynikajúcim rodičom. No matka s ňou nesúhlasila. Na svoj facebookový profil napísala status, v ktorom vysvetľuje, prečo je to tak. 

"Pred pár týždňami sa istá psychoterapeutka pozrela na mňa aj na deti a povedala: ,"Si jednoducho skvelá matka," no po jej slovách som sa cítila ešte viac vyhorená a vystresovaná: "Nemyslím si, že som dobrá matka. Deti ma niekedy privádzajú doslova do šialenstva. Strácam energiu a v noci nemôžem spať, pretože uvažujem nad tým, kde získam energiu na ďalší deň..." odpovedala som. Na to, čo mi na to povedala, asi nikdy nezabudnem:

"Deti plačú, pretože je to ich spôsob komunikácie. Malé deti kričia, väčšie si stále vyžadujú pozornosť a tínedžeri sa stále sťažujú.  Preto im niekedy mamy povedia tvrdšie slová. Ale vieš čo? Je to lepšie ako ticho. Dom plný jačiacich detí, bojujúcich tínedžerov a rodičov, ktorí sa snažia odpovedať na každú otázku, je podľa mňa zdravý. Horšie je, keď sú deti ticho, batoľatá sú vystrašené, tínedžeri, ktorí nie sú doma a rodičia, ktorí s deťmi nekomunikujú. Vtedy je dôvod na obavu. A ak ťa privádzajú do šialenstva, neboj sa. Už si šialená. Inak by si ich nemala. wink A práve preto si myslím, že si dobrou matkou. Zhlboka sa nadýchni, robíš to najlepšie, čo vieš."