štvrtok, 11 máj 2017 16:05

Túto nádhernú fotografiu vyradili zo súťaže z bizarného dôvodu

Napísal(a) Zuna

Tešíte sa na Deň matiek? Je to oslava materského poslania. Ale všetko môže byť inak...

Deň matiek sa v USA teší veľkej obľube. Pri tejto príležitosti vyhlásil obchodný dom Square Mall súťaž o najkrajšiu fotografiu zachytávajúcu práve materstvo. Mladá mamička dvoch rozkošných detičiek poslala do súťaže fotografiu, ktorá vyzerá naozaj rozprávkovo. Profesionálna fotografka Angel Franks na nej zachytila uprostred lesa matku dojčiacu svoje dve ratolesti. Pri pohľade na fotografiu budete mať pocit, že ste sa ocitli v lese. Mama naozaj verila, že ak nevyhrá, tak aspoň získa od organizátora súťaže pohľadnicu. No ten bol očividne iného názoru. Pár hodín po prihlásení fotografie do súťaže sa mladej mamičke ozval zamestnanec nákupného strediska, ktoré súťaž zorganizovalo. Jej fotografiu diskvalifikovali zo súťaže.

„Mrzí nás to, ale nemôžeme akceptovať vašu fotografiu. Aj keď je milá, dostali sme viacero fotgrafií z prírody, ktoré nie sú také vydarené. Ale aby to bolo fér, rozhodli sme sa, že nebudeme akceptovať žiadne fotografie, na ktorých je zachytené dojčenie. Nemôžete miesto toho poslať iná fotografiu?"Brestfeeding Mama Talk

Mamička sa s odmietnutím vysporiadala svojským spôsobom. Založila na Facebooku stránku podporujúcu dojčenie Breastfeeding Mama Talk, na ktorej sa podelila so svojou nespravodlivou skúsenosťou. Mnoho ľudí cíti nespravodlivosť nad odmietnutím tejto očarujúcej fotografie. Veď nie je dojčenie najkrajšou oslavou Dňa matiek? Ak to spoločnosť nemôže prijať tento deň, tak kedy sa zmieri s tým, že prsia sú stvorené predovšetkým na dojčenie? Ostatné matky sa po diskvalifikovaní dojčiacej fotografie rozhodli stiahnuť svoje fotografie so súťaže. Nikto predsa o takú výhru nestojí! Ostatné matky sa pridali aspoň komentármi, ktorými mamičke vyjadrujú podporu. Mamička im za všetky ďakuje. Veď matka a dojčenie patria k sebe. Prečo to nespojiť práve na Deň matiek?

Je však skvelé, ako sa veľká skupina mamičiek dokázala spojiť, aby ju podporili. Veď my, ženy, sa nevieme len hádať. Keď ide do tuhého, stojíme jedna pri druhej.

Foto: Breastfeeding Mama Talk Zdroj: viralnova.com

 

 

Naposledy zmenené štvrtok, 11 máj 2017 16:14


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.