Túto nádhernú fotografiu vyradili zo súťaže z bizarného dôvodu

Tešíte sa na Deň matiek? Je to oslava materského poslania. Ale všetko môže byť inak...

Deň matiek sa v USA teší veľkej obľube. Pri tejto príležitosti vyhlásil obchodný dom Square Mall súťaž o najkrajšiu fotografiu zachytávajúcu práve materstvo. Mladá mamička dvoch rozkošných detičiek poslala do súťaže fotografiu, ktorá vyzerá naozaj rozprávkovo. Profesionálna fotografka Angel Franks na nej zachytila uprostred lesa matku dojčiacu svoje dve ratolesti. Pri pohľade na fotografiu budete mať pocit, že ste sa ocitli v lese. Mama naozaj verila, že ak nevyhrá, tak aspoň získa od organizátora súťaže pohľadnicu. No ten bol očividne iného názoru. Pár hodín po prihlásení fotografie do súťaže sa mladej mamičke ozval zamestnanec nákupného strediska, ktoré súťaž zorganizovalo. Jej fotografiu diskvalifikovali zo súťaže.

„Mrzí nás to, ale nemôžeme akceptovať vašu fotografiu. Aj keď je milá, dostali sme viacero fotgrafií z prírody, ktoré nie sú také vydarené. Ale aby to bolo fér, rozhodli sme sa, že nebudeme akceptovať žiadne fotografie, na ktorých je zachytené dojčenie. Nemôžete miesto toho poslať iná fotografiu?"Brestfeeding Mama Talk

Mamička sa s odmietnutím vysporiadala svojským spôsobom. Založila na Facebooku stránku podporujúcu dojčenie Breastfeeding Mama Talk, na ktorej sa podelila so svojou nespravodlivou skúsenosťou. Mnoho ľudí cíti nespravodlivosť nad odmietnutím tejto očarujúcej fotografie. Veď nie je dojčenie najkrajšou oslavou Dňa matiek? Ak to spoločnosť nemôže prijať tento deň, tak kedy sa zmieri s tým, že prsia sú stvorené predovšetkým na dojčenie? Ostatné matky sa po diskvalifikovaní dojčiacej fotografie rozhodli stiahnuť svoje fotografie so súťaže. Nikto predsa o takú výhru nestojí! Ostatné matky sa pridali aspoň komentármi, ktorými mamičke vyjadrujú podporu. Mamička im za všetky ďakuje. Veď matka a dojčenie patria k sebe. Prečo to nespojiť práve na Deň matiek?

Je však skvelé, ako sa veľká skupina mamičiek dokázala spojiť, aby ju podporili. Veď my, ženy, sa nevieme len hádať. Keď ide do tuhého, stojíme jedna pri druhej.

Foto: Breastfeeding Mama Talk Zdroj: viralnova.com

 

 

Naposledy zmenené štvrtok, 11 máj 2017 16:14

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.