piatok, 21 apríl 2017 10:30

10 zamestnaní, z ktorých sa priberá

Napísal(a) Zuna

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že existujú zamestnania, ktoré neprospievajú vašej postave? Možno je medzi nimi nájdete aj to svoje!


 Zamestnanie vám okrem stresu môže priniesť aj zopár kíl navyše. Viete, ktoré sú to?

Delegát

Práca delegáta cestovnej kancelárie nie je bohviečo. Sústavne ste pod vysokým stresom, máte na starosti uhundraných turistov a jete len vtedy, keď máte čas. K tomu treba pripočítať to, že máte sedavé zamestnanie. 

Právnik

Stres a ustavičný tlak. To sú dva základné atribúty, s ktorými je nutné počítať. Fixný pracovný čas je niečo, čo tu naozaj neplatí.

Sociálny pracovník 

 Tu je to podobné, ako pri delegátoch. Veľký sociálny tlak, často obedujete nad pracovným stolom, nemáte toľko času na cvičenie, či zdravú stravu. 

Učiteľka

Učitelia väčšinu sedia za stolom, však? Neraz im na kvalitnú stravu nestačí 15-minútová prestávka, počas ktorej musia na chodbe robiť pedagogický dozor. Podobne ako u prechádzajúcich zamestnaní, aj učiteľ je pod obrovským stresom, hoci sa to nezdá niektorým rodičom. 

Umelec, dizajnér či architekt

Zatvorte si oči. Aj vy vidíte pred očami kopec papierov? Snažíte sa stihnúť čo najviac v najkratšom čase. Nuž, aj slobodné zamestnanie má svoje úskalia. 

Vedec 

Ak chcete zachrániť svet, pripravte sa na to, že pre "dobro ľudstva" budete musieť obetovať svoju postavu. Intelektuálna práca ide ruka v ruke s nedostatkom pohybu. Ako sa snažíte objaviť nové veci, zabudnete na stravu. NASA sa však postavila čelom k tomuto problému. Pre svojich zamestnancov pripravila telocvičňu, ktorú môžu využívať aj počas pracovnej doby. 

Policajt

Z amerických filmov máme zafixovaných policajtov, ktorí sa napchávajú šiškami. Strážcovia zákona sú často v teréne (teda, mali by mať) a preto stravu vybavia neraz fast foodom. A to sa samozrejme odzrkadlí na postave.

Marketing a PR 

V tomto psychicky náročnom zamestnaní chýba akákoľvek pravidelnosť. Podľa odborníkov však patrí k psychicky najnáročnejším povolaniam. Ktovie prečo?

IT špecialista

Už ste videli informatika, ktorý by dbal o správnu výživu? Samozrejme, aj tu sa nájdu výnimky, no väčšina IT špecialistov má hlavu úplne inde než pri správnej výžive. A telo? To potichúčky a pomaličky priberá.

 

Bez ohľadu na zamestnanie, ktoré vás živí, treba myslieť aj na svoje telo, pretože druhé nedostaneme. Ak aj máte sedavé zamestnanie, skúste čo najviac chodiť pešo. Ak keby ste mali zaparkovať trošku ďalej od vašej kancelárie. A mať k dispozícii dvojlitrovú fľašu s vodou a snažiť sa ju vypiť počas práce, nie je také náročné, ako by sa mohlo zdať. 

Zdroj: Brigtside.me 

 

Naposledy zmenené piatok, 21 apríl 2017 11:31


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next