Máte chuť na rozprávku pre dospelých? Máme pre vás skvelý tip!

Máte radi rozprávky, ktoré zanechajú dojem? Našťastie existujú rozprávky aj pre nás, dospelých.

Máme pre vás skvelý tip a nie, Malý princ to nie je. Kto by nepoznal rozprávku o Malom princovi a líške? Je nadčasová, no ak máte chuť rozšíriť si obzor a pozrieť si (či prečítať) niečo, čo vo vás zanechá dlhodobý dojem, ponúkame vám dielo Jeana Giona - Muž, ktorý sadil stromy.

Je to poviedka o jednoduchom človeku, pastierovi a jeho dokonalom splynutí s prírodou. Obraz provensálského pastiera je oslavou vytrvalej činnosti, ktorá si nenárokuje nárok na odmenu, a predsa sa svojím výsledkom blíži k aktu stvorenia. Poviedka sa stala pre ochrancov prírody inšpiráciou k zalesňovaniu celých oblastí.

Ak sa rozhodnete skôr pre filmové spracovanie, tak sa pripravte na to, že nie je založené na špeciálnych efektoch. Napriek tomu je filmové spracovanie naozaj nezvyčajné. Po pár minútach vás však vtiahne do deja. Na prvý pohľad rozprávku, na druhý príbeh so silným posolstvom, si môžete pozrieť spolu s deťmi. Pekne nám všetkým ukáže, že aj malý čin sa počíta. Žiaden dobrý skutok nevyjde nazmar. 

 

 

Naposledy zmenené nedeľa, 05 marec 2017 12:42

Zdieľajte článok

Autor

MichaelaNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.