Ktoré darčeky nájdu deti pod stromčekom najčastejšie?

Vianoce sa neúprosne blížia a s nimi vrcholí aj nakupovanie darčekov pre celú rodinu. Jedným z najvďačnejších darčekov pre bábätká a deti sú bezpochyby hračky. Ktoré tipy hračiek nakupujú používatelia internetu pred Vianocami najčastejšie? 

Z prieskumu online marketingovej agentúry Madviso, ktorá stojí za marketingom pre internetový obchod Mackoviahracky.sk vyplýva, že najpredávanejšími hračkami pred Vianocami sú detské kuchynky. „Hitom minulých Vianoc bola kuchynka a tento trend sa opakuje aj tohto roku. V našej internetovej predajni jednoznačne vedú kuchynky z dreva Janod a pri plastových kuchynkách je číslom jeden značka Smoby, ktorá poskytne deťom množstvo zábavy a je ideálnym darčekom pod stromček,“ prezradil Karol Voltermár z agentúry Madviso.

Hračky ako dokonalé kópie

Moderné detské kuchynky majú autentické vyhotovenie a sú dokonalými miniatúrami skutočných kuchýň. Na ich návrhoch sa podieľajú renomované spoločnosti ako Tefal či Rowenta, ktoré sú výrobcami skutočných elektrických pomocníkov do kuchyne. Detské kuchynky tak vydávajú rôzne zvuky, simulujú vyprážanie alebo var vody. Realistické zvuky vydávajú aj rúra na pečenie, umývačku, riady, prístroj na výrobu sódy či čarovný hrniec s magickým bublaním, ktorý pri dotyku s varnou dosku vytvára skutočné bublinky.

Drahšie nákupy robia muži

Druhou najobľúbenejšou a pred Vianocami často kupovanou kategóriou hračiek sú kočíky pre bábiky. Na treťom mieste sa umiestnili trojkolky. „V predvianočnom období sa mení aj správanie zákazníkov. Nakupujú aj takí, ktorí štandardne počas roka internetové nákupy hračiek nerobia. Tým sa zvyšuje konverzný pomer e-shopu až k 10 % (zo 100 návštevníkov nakúpi 10). Z našich štatistík vyplýva, že častejšie nakupujú ženy ako muži, ale závisí to aj od nastavenia marketingu. Muži majú vo všeobecnosti vyšší konverzný pomer a robia drahšie nákupy,“ doplnil Karol Voltermár.

Najpredávanejšie hračky pod vianočný stromček (podľa Mackoviahracky.sk)

  1. detské kuchynky
  2. kočíky pre bábiky
  3. trojkolky

Zdieľajte článok

Autor

rodicomNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.