streda, 12 október 2016 12:37

Pôrodnica ponúka maminkám odtlačok placenty

Napísal(a)

V niektorých pôrodniciach riešia ešte základné otázky, či má byť otec pri pôrode alebo nie, v modernejších už núkajú pôrod do vane či na stoličke. No a niektoré vyslovene prekvapujú šokujúcimi novinkami: pôrodnica v českom Rakovníku ponúka mamičkám odtlačok placenty po pôrode. 

"Vážené budúce mamičky. Sme pripravení na možnosť si vytlačiť vašu placentu v tomto umeleckom dizajne (viď obrázok, pozn. redakcie). Ak by ste mali záujem o takýto obraz, stačí povedať pôrodným asistentkám v pôrodnici. Cena je šesťo českých korún," oznamuje pôrodnica na svojom facebookovom profile. 

Podľa reakcií čitateľov sa zatiaľ táto novinka nestretla s veľkou odozvou. "To už sa tento svet načisto zbláznil? Bude sa odtláčať aj prostata?  reaguje Lukáš. 

Zdeněk sa rozohnil ešte viac: "Ja už to úplne vidím..., že " oh, to je pekná fotka, to kreslila vaša malá? " -" Nie, to je moja placenta. Pripomíname si dobré časy, keď bolo moje telo schopné vytvoriť a nosiť malý poklad (moje dieťa), ktoré zostane navždy časťou môjho života a ja ho milujem viac ako seba "-" ehm... ok... tak ja... musím ísť... nejako, zavoláme si neskôr "."

Naopak, Monike sa tento nápad páčil: "Škoda, že to neponúkali skôr..."

Ak Katka sa nápadu s odtlačkom placenty zastáva: "Každá žena by mala mať po svojom pôrode možnosť prehliadnuť si a rozlúčiť sa so svojou placentou podľa svojho a zakončiť tak obdobie tehotenstva, pôrodu. Vďaka prístupu Rakovnickej pôrodnice máme možnosť urobiť vždy, pokiaľ si to žena praje, takúto krásnu pamiatku. Placenta na obrázku je z apríla 2016."

A čo vy, ako by sa vám pozdával odtlačok vašej placenty ako obraz na stene?

 

 

 

Naposledy zmenené streda, 12 október 2016 13:08


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom