Pôrodnica ponúka maminkám odtlačok placenty

V niektorých pôrodniciach riešia ešte základné otázky, či má byť otec pri pôrode alebo nie, v modernejších už núkajú pôrod do vane či na stoličke. No a niektoré vyslovene prekvapujú šokujúcimi novinkami: pôrodnica v českom Rakovníku ponúka mamičkám odtlačok placenty po pôrode. 

"Vážené budúce mamičky. Sme pripravení na možnosť si vytlačiť vašu placentu v tomto umeleckom dizajne (viď obrázok, pozn. redakcie). Ak by ste mali záujem o takýto obraz, stačí povedať pôrodným asistentkám v pôrodnici. Cena je šesťo českých korún," oznamuje pôrodnica na svojom facebookovom profile. 

Podľa reakcií čitateľov sa zatiaľ táto novinka nestretla s veľkou odozvou. "To už sa tento svet načisto zbláznil? Bude sa odtláčať aj prostata?  reaguje Lukáš. 

Zdeněk sa rozohnil ešte viac: "Ja už to úplne vidím..., že " oh, to je pekná fotka, to kreslila vaša malá? " -" Nie, to je moja placenta. Pripomíname si dobré časy, keď bolo moje telo schopné vytvoriť a nosiť malý poklad (moje dieťa), ktoré zostane navždy časťou môjho života a ja ho milujem viac ako seba "-" ehm... ok... tak ja... musím ísť... nejako, zavoláme si neskôr "."

Naopak, Monike sa tento nápad páčil: "Škoda, že to neponúkali skôr..."

Ak Katka sa nápadu s odtlačkom placenty zastáva: "Každá žena by mala mať po svojom pôrode možnosť prehliadnuť si a rozlúčiť sa so svojou placentou podľa svojho a zakončiť tak obdobie tehotenstva, pôrodu. Vďaka prístupu Rakovnickej pôrodnice máme možnosť urobiť vždy, pokiaľ si to žena praje, takúto krásnu pamiatku. Placenta na obrázku je z apríla 2016."

A čo vy, ako by sa vám pozdával odtlačok vašej placenty ako obraz na stene?

 

 

 

Naposledy zmenené streda, 12 október 2016 13:08

Zdieľajte článok

Autor

rodicomNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.