piatok, 27 máj 2016 09:01

Slováci chcú dovolenkovať najmä na Slovensku

Napísal(a)

Aktuálny predaj letných dovoleniek potvrdil celoeurópsky trend – ľudia budú tento rok viac oddychovať na Slovensku, než pri mori.  Záujem Slovákov o letné dovolenky na Slovensku totiž vzrástol oproti vlaňajšku až o 46 %. Vyplýva to z údajov zľavového portálu a marcového prieskumu TNS Aisa. 

 

„Hotelieri na Slovensku už teraz avizujú plnšie kapacity počas júna a júla. Dôvodom rastúceho záujmu Slovákov o dovolenkovanie doma môže byť geopolitická situácia v Európe a bezpečnostná neistota v blízkosti európskych letovísk. Podľa vývoja nákupu je možné, že Slováci svoj rodinný rozpočet na letný relax pri mori rozdelia na viac kratších dovoleniek na Slovensku a v okolitých štátoch. Ľudia takto dokážu za rozpočet, ktorý mali pripravený na jednu letnú dovolenku pri mori, zažiť krásne chvíle doma, spoznať svoj rodný kraj a zároveň podporiť lokálnych podnikateľov v turizme,“ uviedol Štefan Miho, marketingový manažér Zľavomatu. 

Slovenskí hotelieri sa pripravujú
Silnú sezónu očakáva aj Katarína Ilavská Budová, marketingová manažérka hotela Alexandra Wellness Hotel*** na Liptove: „Letné kapacity sa zapĺňajú oveľa rýchlejšie než pred rokom. Na tohtoročnú letnú sezónu určite pripravujeme posilnenie tímu aj nové zážitky pre zákazníkov.“  Hotelieri si zvykli využívať zľavové portály  nielen na dopredaj neobsadených kapacít, ale aj na marketingové kampane, ktoré si mnohí z nich nemôžu v takom rozsahu dovoliť. Online kampane Zľavomatu denne zasiahnu až milión ľudí. „Ubytovacie zariadenie má pri tejto forme propagácie istotu, že za svoje minuté peniaze reálne pritiahne zákazníkov na rozdiel od reklamy na bilbordoch, v televízii či v rádiu,“ dodal Štefan Miho.

Zahraničné top destinácie budú Chorvátsko a okolité krajiny
Aj túto sezónu majú Slováci záujem najmä o dovolenkovanie v Chorvátsku, ktorého sa zatiaľ európska geopolitická situácia výrazne nedotkla. „Potvrdzujem, že Chorvátsko patrí dlhodobo k bestsellerom letných dovoleniek Slovákov, avšak tento rok evidujeme nárast predaja tejto destinácie takmer o štvrtinu oproti minulému roku. Výhodou je, že máme kapacity v Chorvátsku dostatočne vopred zabezpečené na celú sezónu,“ dodal Š. Miho. Okrem Slovenska a Chorvátska chcú Slováci v lete relaxovať aj v okolitých krajinách, najmä v Česku. Novým trendom je Poľsko, ktoré má nádherné 4* a 5* hotely na druhej strane Tatier za veľmi priaznivé ceny.

TOP 10 najlepšie hodnotených hotelov s wellness na Slovensku na Zľavomate:
(z maximálnych 5 hviezdičiek získali hodnotenie v rozmedzí od 4,56 až po 4,8)
Wellness Penzión*** Strachan, Ždiar
Penzión Galanto***, Liptovský Ján
Grand hotel Permon, Podbanské, Vysoké Tatry
Hotel Bachledka **** Strachan, Ždiar
Aquatermal, Dolná Strehová
Alexandra wellness hotel, Liptovský Ján
Hotel Vinnay***, Vinné
Hotel Marlene ***, Oščadnica
Hotel Hviezdoslav****, Kežmarok
Hotel*** Strachanovka, Liptovský Ján

Zdroj: Zlavomat.skNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.