utorok, 10 november 2015 17:05

Ženy prestávajú nosiť vložky a ukazujú krvavý rozkrok

Napísal(a)

Vo Veľkej Británii sa nedávno odohrala netradičná demonštrácia. Ženy protestovali proti drahým cenám vložiek. Niektoré dokonca vyšli do ulíc s rozkrokmi nastriekanými červenou farbou, aby vyzerali ako krvavé.

"Cítite sa nepríjemne, keď sa na nás pozeráte, ale necítite sa nepríjemne, že nás nútite platiť dane na vložky? Čo ak ich prestaneme používať, pretože na ne nemáme?! " pýtajú sa.

V  Británii sú tampóny aj vložky zdanené ako luxusné potreby a ženám sa to nepáči. Ženy v priebehu svojho života použijú v priemere 11 000 kusov vložiek alebo tampónov. Vo Veľkej Británii stojí jedna krabička s dvadsiatimi kusmi tampónov 4 eura, a tak vyjde Britky celoživotne ich menštruačný cyklus na 40 000 eur.

Britky sa búria, aby neboli tampóny zdaňované ako luxusné predmety, keďže sú nutnosťou. Ženy protestujú tak, že v čase svojej menštruácie skrátka nepoužívajú nič. Medzi účastníkmi demonštrácie boli prevažne ženy. Niektoré si dokonca sfarbili rozkrok do červena, aby znázornili, ako by to mohlo vyzerať, keby ženy prestali používať "luxusné" sanitárne potreby.

Aktuálne sa vo Veľkej Británii daní tieto produkty piatimi percentami. Šanca, že sa nebudú zdaňovať vôbec, je však údajne podľa politikov mizivá. Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Ako postupovať pri zavádzaní prvých príkrmov?

Ako postupovať pri zavádzan…

Vývojovým míľnikom u dieťatka je aj zavádzanie prvých príkrmov. Pre mnohé mamičky, najmä prvorodičky môže byť...

Prev Next