Ženy prestávajú nosiť vložky a ukazujú krvavý rozkrok

Vo Veľkej Británii sa nedávno odohrala netradičná demonštrácia. Ženy protestovali proti drahým cenám vložiek. Niektoré dokonca vyšli do ulíc s rozkrokmi nastriekanými červenou farbou, aby vyzerali ako krvavé.

"Cítite sa nepríjemne, keď sa na nás pozeráte, ale necítite sa nepríjemne, že nás nútite platiť dane na vložky? Čo ak ich prestaneme používať, pretože na ne nemáme?! " pýtajú sa.

V  Británii sú tampóny aj vložky zdanené ako luxusné potreby a ženám sa to nepáči. Ženy v priebehu svojho života použijú v priemere 11 000 kusov vložiek alebo tampónov. Vo Veľkej Británii stojí jedna krabička s dvadsiatimi kusmi tampónov 4 eura, a tak vyjde Britky celoživotne ich menštruačný cyklus na 40 000 eur.

Britky sa búria, aby neboli tampóny zdaňované ako luxusné predmety, keďže sú nutnosťou. Ženy protestujú tak, že v čase svojej menštruácie skrátka nepoužívajú nič. Medzi účastníkmi demonštrácie boli prevažne ženy. Niektoré si dokonca sfarbili rozkrok do červena, aby znázornili, ako by to mohlo vyzerať, keby ženy prestali používať "luxusné" sanitárne potreby.

Aktuálne sa vo Veľkej Británii daní tieto produkty piatimi percentami. Šanca, že sa nebudú zdaňovať vôbec, je však údajne podľa politikov mizivá. 

Zdieľajte článok

Autor

rodicomNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.