streda, 07 október 2015 20:11

Z horiaceho pekla utiekli so synčekom v náručí

Napísal(a)

"Beáta sa cíti uvoľnene s manželom, v hoteli Junior, Jasná. Prvýkrát s našim Adamkom na hoteli,  apartmán s podkrovím, zjazdovka pod oknom, už nám chýba iba sneh a lyže... "  Tento pozitívny status dala pani Beáta na facebook v pondelok 5. októbra. Užívajte si, priali im kamaráti. Závidíme... Ale už o pár hodín neskôr sa status radikálne zmenil. 6. október, 3.45 ráno: "Horí nám hotel, z ktorého sme stihli utiecť v poslednej chvíli :-(  Sedíme v aute a čakáme čo bude :-( Prvý výlet dopadol najhoršie ako mohol..."

Z dovolenky, na ktorú sa tak tešili, majú dnes len hrôzostrašné spomienky. Večer o 23.00 si išli ľahnúť. "O polnoci si robili nejakí mladí diskotéku, tak som nevedela zaspať a zlostila som sa, že nám zobudia dieťa. Potom som musela tvrdo zaspať, lebo sme sa zobudili o pol štvrtej na krik  na chodbe," spomína.

Poslala manžela, aby sa išiel pozrieť, čo sa deje. Iba s hrôzou zakričal, že horí, lebo majú v izbe veľa dymu. Okamžite dali pod dvere mokré uteráky, otvorili vetračku na okne a snažili sa rýchlo obliecť. "V izbe sme mali už hustý, čierny, štipľavý dym. Rýchlo som schytila teplákovú súpravu, namočila ďalší uterák a utekala hore za synom. Manžel sa za ten čas obliekol a dával dokopy doklady a mobily. Na viac sme nemali čas. Schytila som syna tak, ako bol, v pyžamku a spacom vaku, dala som mu mokrý uterák na tvár a utekala s ním dole. "

Keď otvorili dvere na chodbu, nič nevideli pre hustý čierny dym, nevedeli, kam utiecť. Len vtedy začal pípať senzor na dym. "Počuli sme nejakých ľudí, ukázali nám, kde sú schody ich a my sme utekali dole. Nič sme nevideli, lebo všade bola tma a dym. Sem - tam niekto svietil baterkou. Ani neviem ako sa nám podarilo prísť na recepciu, kde už bolo veľa ľudí. Niektorí si stihli zbaliť veci, väčšina mali pyžamo, jeden pán mal iba spodné prádlo a bol bosý."

Na akékoľvek premýšľanie nebol vôbec čas. Všetky myšlienky smerovali len na to, utiecť z toho pekla, aby sa ich malému synčekovi nič nestalo... Chvíľu na to, ako zišli na recepciu, poslali všetkých hostí von, kde bolo ale dosť chladno. Ich synček mal len pyžamko a spací vak, a tak si rodina sadla do auta.

"Cestou k autu sme počuli, ako kričia ľudia z druhého poschodia, že sa už nevedia dostať von. Zakričali sme na nich, aké majú číslo izby a jeden pán išiel nahlásiť na recepciu, že na tej izbe ostali ľudia, ktorí sa už nevedia dostať von. Zo správ v televízii sme sa neskôr dozvedeli, že jeden pán z tejto izby, bohužiaľ, zomrel," hovorí Beáta so smútkom v hlase.

To ale v tom čase ešte Beáta netušila. Riešila, kam sa so synčekom podieť a ako ho upokojiť. Plakal, pretože bol vyrušený zo spánku a bola mu zima na studenom vzduchu.

Adamko od únavy po prebdenej noci zaspalO štvrtej ráno prišli konečne hasiči a začali hasiť. "Manžel odišiel preparkovať naše auto, aby mali hasiči lepší prístup. Dym bol taký hustý, že nevidel absolútne nič a išiel naslepo. Všimol si ho jeden hasič, ktorý mu potom zasvietil na cestu."

V aute našli fusak, do ktorého synčeka zabalili. Po nejakom čase im zamestnanci hotela oznámili, že majú prejsť do susedného hotela Družba. Tam sa o nich príkladn postarali.

Hostia napokon vypovedali pre políciu, spísali zoznam vecí, ktoré ostali v izbe. Rodina pani Beáty odhadla škodu na vyše 4000 eur.. V izbe im zhorel laptop, kočík pre malého, jeho výbava, oblečenie... Ostáva im len dúfať, že poisťovňa, v ktorej bol hotel poistený, im vyplatí aspoň časť toho, čo im zhorelo.

Posledný status na facebooku už bol, chvalabohu, pokojnejší.. "Už sme všetci šťastne doma, kde patríme. Špinaví, smradľaví, ale nekonečne šťastní, že sme to všetko v zdraví prežili. Dnešným dňom sme sa znova narodili a nedobrovoľne sme si prežili peklo, ktoré nás bude ešte dlho strašiť.. Keď to vidíte v telke a zažijete na vlastnej koži, tak je to sakra rozdiel. "

Stále prichádzajú na veci, ktoré im v tom pekle zhoreli, a ktoré im chýbajú a budú ich musieť kúpiť znova. Stále myslia na horiace plamene, ktorým na poslednú chvíľu unikli. A ďakujú všetkým, čo im vyslovili v ťažkých chvíľach podporu. Ostal v nich len zážitok, na ktorý nikdy v živote nezabudnú...

Naposledy zmenené streda, 15 február 2017 17:58


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Ako zaradiť cukry do detského jedálnička

Ako zaradiť cukry do detskéh…

Každý dôležitý životný míľnik vášho dieťatka vyvoláva mnohé otázky. Odpovede hľadáte u svojej mamy, skúsenejších mamičiek...

Prev Next