Slováci chcú v lete zažíť adrenalín

S letom prichádza chuť Slovákov odviazať sa a zažiť skutočné dobrodružstvo. Predaj adrenalínových športov sa vyšplhal na nové maximum. Či už ide o zážitky na zemi alebo v oblakoch, na zľavových portáloch nájdete širokú ponuku za najnižšie ceny.Riaditeľka najväčšieho zľavového portálu Svetlana Tarageľová prezrádza, že:„od začiatku mája sa predalo viac než 6 000 adrenalínových zážitkov v hodnote približne 121 000 EUR. Oproti minulému roku je to nárast o viac ako 30 %.” 

 Adrenalín podporuje turizmus

Práve tento typ zliav je možnosťou ako do regiónu prilákať viac dovolenkárov. Zo štatistík vyplýva, že Slovákom už nestačí len kvalitný hotel s wellness centrom. „Štandardne majú lepšie predaje hotely v oblastiach, kde sú možnosti športového či adrenalínového vyžitia. O tieto lokality je o 40 až 50 % väčší záujem,“ hodnotí Tarageľová. Pozitívom je, že množstvo Slovákov za letnými aktivitami cestuje v rámci republiky. Podporuje sa tak návštevnosť počas víkendov a letných mesiacov aj v lokalitách ako je Prievidza, Banská Štiavnica či Poprad.  

Ktoré aktivity najviac priťahujú Slovákov?
Do mája 2015 prevládala najmä jazda na jednom z najrýchlejších áut Ariel Atom. So zvyšujúcimi sa teplotami sa zväčšuje aj záujem Slovákov o aktivity ako je skok padákom, pilotovanie lietadla či rafting na Slovensku alebo v Rakúskych Alpách. Adrenalín vyhľadávajú najmä mladí ľudia, pričom sa pri výbere často nechávajú inšpirovať ponukou zľavových portálov. O adrenalínové ponuky v zľave majú záujem najmä ženy od 18 do 27 rokov a ich priemerný nákup sa pohybuje okolo 20 EUR. „Adrenalínové zľavy kupujú ženy často ako darček pre svojho partnera,“ vysvetľuje Svetlana Tarageľová záujem žien o adrenalín. Hoci tento typ zliav kupujú najmä mladí, neraz si adrenalín vyskúšajú aj staršie ročníky. „Stalo sa nám napríklad, že skok z lietadla daroval syn svojej matke na 50-ku a tá si to pochvaľovala,“ uzatvára s úsmevom Tarageľová.

Zdroj: www.zlavadna.sk

Naposledy zmenené streda, 15 február 2017 17:58

Zdieľajte článok

Autor

rodicomNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: