piatok, 11 august 2017 17:26

Rozprávky môžu pomôcť rozvoju dieťaťa

Napísal(a)

Nebolo to až tak dávno, keď boli dostupné iba kreslené alebo hrané rozprávky. V súvislosti s tými dnešnými, tematicky pestrejšími a graficky prepracovanejšími, sa hovorí, že sú agresívnejšie a vytráca sa z nich dobro. Nie je to však úplne tak. Tu je zopár tých, ktoré sa dieťaťu báť pustiť nemusíte. 

Máša a Medveď
Príbeh o malom dievčatku a medveďovi ste mohli vidieť už v roku 2009, kedy sa začal vysielať. Odvtedy jeho obľúbenosť len stúpala a huncútstva malej Máši pozeralo stále viac detí. Niet sa čomu čudovať. Zábavná ruská 3D animovaná rozprávka v krátkych sedem minútových častiach ukazuje veselé dobrodružstvá v lese či v medveďovom domčeku. Dôvodov, prečo rozprávku pustiť deťom je viacero. Okrem príkladov toho, čo je a čo nie je správne, sa v nich môže rozvíjať fantázia a láska k zvieratkám. Názorne ukazuje aj to, ako pomôcť druhému, čo je to priateľstvo a agresivitu v nej vôbec nenájdete. Navyše, diváci ju považujú za jeden z najlepších programov aj pre efektné animácie a rytmické pesničky. Sledovať ju môžete od pondelka do piatka na TV stanici Minimax. Mimochodom, vedeli ste, že táto nerozlučná dvojica má spoločnú sochu v ruskom meste Elan‘?

Bob Staviteľ
Rozprávka možno skôr pre chlapcov, ale aj pre dievčatá, ktoré majú vzťah k technike. Bob, ktorý ovláda deväť remesiel je vždy ochotný pomôcť tým, čo to potrebujú. Príbehy ukazujú, aké zaujímavé môže byť postaviť dom, opraviť strechu alebo pripraviť pôdu, a že to môže byť aj zábava. Či niečo potrebuje škola alebo mesto, Bob je vždy tam, kde treba. Tento program môže u detí vzbudiť záujem o praktické veci a ukáže im, že by sme si mali pomáhať. Prvú sériu si môžete pozrieť tiež na TV stanici Minimax, budete si však musieť privstať, vysiela sa o 6:00 hod.

Mia a ja
Rozprávka o jednorožcovi a dievčati, ktoré musí zachrániť svet určite poteší hlavne deti, ktoré zbožňujú magický svet čarovných zvierat. Cez portál, ktorý hotovil jej otec sa pri čítaní knihy prenesie do iného sveta, ktorý potrebuje jej pomoc. Jej spoločníkmi budú elfovia, draky, jednorožce a rôzne bájne bytosti. Nájde v sebe Mia odvahu zachrániť tento svet? Dozviete sa na TV Minimax počas celého augusta. Krásne farby, množstvo zaujímavých miest a príbehov podporí v dieťati rozvoj fantázie a prenesie vaše deti do sveta skutočných rozprávok.

 Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next