sobota, 15 júl 2017 17:13

Aj materstvo má svoju daň, no máloktorá žena o nej otvorene hovorí

Napísal(a) Zuna

Byť matkou je rozhodnutie na celý život. Je o tom, že dovolíte, aby vám bolo srdce vytrhnuté z hrude a motalo sa vám okolo nôh. Hoci je materstvo tá najkrajšia vec na svete, ženy-matky stojí nemálo zapierania.

Niektoré tehuľky si myslia, že porodením bábätka dokážu všetko udržať v zaužívaných normách. Áno, bábätko prebalia, nakŕmia a potuľkajú a naivne si myslia, že to je všetko. No až narodenie malého človiečika im ukáže, že všetko bude úplne inak. Malý človek zbúra všetko, čo bolo doteraz, no stojí za to. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, čo všetko musí matka obetovať za materstvo? Dnes si povieme o piatich veciach, ktoré sú dôkazom toho, že každá žena je v podstate hrdinka.

Spánok

Spánok sa jednoducho musí dostať na vrchol nášho zoznamu. Po narodení dieťatka sa pokojný odych odsúva na dobu neurčitú. Minimálne rok si dobre nepospíte a to treba rátať s tým, že rok je len spodná hranica intervalu. Ale našťastie si organizmus zvykne na všetko. Dokonca aj na akútny nedostatok spánku.

Kariéra

O tomto hovorí len máloktorá žena, no väčšina žien uprednostní rodinu pred kariérou. Ak sa jej aj vyskytne fantastická príležitosť, musí kalkulovať. Kto pôjde po dieťa do škôlky? Bude musieť pracovať aj nadčasy? A čo víkendy? Zvládnem to? Preto budovanie kariéry "na plný plyn" odsúvajú až na dobu, keď deti trošku vyrastú. Veď malé sú len raz!

Žena, Práca, Podnikania Žena, Notebook, Počítačpixabay.com

Intímny život

Pri deťoch môžete (z pochopiteľných dôvodov) zabudnúť na spontánny sex. Väčšinu si ho musíte dopredu naplánovať, veď predsa neskočíte na seba pred svojimi ratolesťami. Odkladáte ho na čas, kedy deti zaspia, no väčšinu sa vám podarí zaspať skôr, než zaspia vaše zlatíčka.

Intelektuálne rozhovory

V mysli často riešite kvalitu detskej stolice, hľadáte akciové plienky alebo uvažujete, čo navaríte na večeru. Ak sa však chcete porozprávať s dospelákom o dospelých veciach, deti vám často skáču do reči. Detské "hatlaniny" sa vám dostanú pod kožu a aj preto máte neraz problém komunikovať rečou dospelých. No všetko našťastie raz prejde. Len radosť z potomkov stále ostáva. Každá žena, ktorá sa stala matkou, vám dosvedčí, že to naozaj stojí za to!

Foto: pixabay.com, unsplash.com

 

Naposledy zmenené sobota, 15 júl 2017 17:31


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.