streda, 14 jún 2017 14:36

Ako zruinovať život vášho dieťaťa

Napísal(a) Zuna

 

Ak sa budete riadiť týmito 10 radami, zaručene vychováte z dieťaťa úplného egoistu, s ktorým si nebudete vedieť dať rady ani vy, ani okolie

  1. Dajte mu všetko, po čom mu srdce piští. Predsa mu neodmietnete kúpiť niečo, čo ho naozaj poteší! Učte ho, že len peniaze majú skutočnú hodnotu.


  2. Obliekajte ho do štýlových predražených vecičiek. Je pod jeho aj vašu hrdosť obliecť ho do tepláčikov z lokálneho supermarketu. Vaše dieťa je jedinečné! Presne také isté musí byť aj jeho oblečenie!


  3. Vaše dieťa musí byť vždy na prom mieste! Nemáte právo v pokoji sa najesť! Ak vás prerušuje v rozhovore, venujte mu plnú pozornosť! Zaslúži si ju, chúďatko!


  4. Staňte sa animátorom vášho dieťaťa. Zabávajte ho každú sekundu. Ak sa mu páči Leví kráľ, pokojne mu ho pustite aj piaty raz. Veď sa mu tak páči, tak v čom je problém?


  5. Prispôsobte varenie chutiam vášho dieťaťa. Ak miluje špagety, pokojne mu ich varte každý boží deň. Po čase si na jednotvárne menu zvyknú aj ostatní členovia rodiny.


  6. Zapíšte ho na všetky krúžky. A neopovážte sa pustiť ho na ne autobusom! Veď vy ho pokojne v aute počkáte aj zo dve hodiny. Nemôžete za to, že sa rozhodlo hrať na bicie, klavír aj lesný roh. A susedov pošlite pri sťažovaní niekde poriadne ďaleko. Máte doma predsa hotového virtulóza!


  7. Disciplína? Bože chráň! Dieťa má právo na negatívne pocity, bez ohľadu na to, kde naňho príde amok. Nech si vreští, kope, kričí. Je to jeho spôsob komunikácie.


  8. Bije sa so susedovými deckami? Šikanuje spolužiakov? Čo už, život nie je fér a niekto predsa musí ostatným ukázať, kto je tu pán! Ak vás však v siedmej triede pošle do otvoru, z ktorého vyliezol, mávnite rukou. Určite to tak nemyslel.


  9. Ak malo dieťa nezhody s učiteľom, jednoznačne musíte podržať stranu dieťaťu. Veď čo by ste to boli za matku, keby ste to neurobili? A nech vás ani nenapadne vypočuť si argumenty. Veď vy predsa poznáte svoje dieťa najlepšie!


  10. Nehovorte mu nič o svojom duchovnom presvedčení. Nechajte to na spoločnosť. Veď on si nájde sám svoj názor!

A teraz vážne! Pevne dúfame, že sa vari nikto nebude riadiť týmito pravidlami, i keď veríme, že sa nájdu aj takí rodičia..

Zdroj: familylife.com | Foto: unsplash.com

 

 

 

 

Naposledy zmenené streda, 14 jún 2017 15:15


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Nebojte sa kúpania bábätka, detskej pokožke prospieva

Nebojte sa kúpania bábätka…

Večerný rituál kúpania bábätka prospieva jeho pokožke, spríjemňuje zaspávanie a zlepšuje spánok. Táto téma však vzbudzuje...

Prev Next