Zoznámte deti s cudzokrajnými zvieratami

Poznávajú vaše deti rady zvieratá a sledujú rozprávky a príbehy z ďalekých krajín? Pomôže vašim malým objaviteľom poznať rozmanitú zvieraciu ríšu i vzdialené kúty našej planéty. Vyberte sa s deťmi na cestu okolo sveta prostredníctvom stavebnice Cesta okolo sveta. 

Počas dobrodružstva na Arktíde sa zoznámite s kamarátskou veľrybou alebo tučniakmi, lietadlom preletíte za levmi do Afriky alebo sa budete plaviť loďou za pandou do Ázie. Najlepšia cesta, ako deti prirodzene vzdelávať, je hra. Inšpirujte sa preto nasledujúcimi hernými tipmi a priblížte malým dobrodruhom rozmanitý svet zvierat!

Džungľa priamo vo vašej obývačke

Zahrajte sa s deťmi na cudzokrajné zvieratká. Vystrihnite papierové masky a naučte ich, aké zvuky zvieratká vydávajú. Zatrúbte napríklad ako slon alebo zrevte ako lev a nechajte deti hádať, ktoré zviera predvádzate. Kto hádanku uhádne, nasadí si masku a nahlas zopakuje zvuk zvieratka.

To je lev a žije v savane

Ak si vaše deti rady prezerajú obrázky, pripravte si fotografie skutočných zvieratiek a spoločne priraďujte zvieratká k obrázkom skutočných levov alebo žiráf. Keď budú vaše deti túto aktivitu zvládať, nahraďte obrázky zvierat fotografiami prostredí, kde žijú a nechajte deti hádať ďalej.

Z kontinentu na kontinent

Predstavte deťom na mape sveta jednotlivé kontinenty a z penovej podložky potom vystrihnite ich obrysy. Tie môžete využiť napríklad počas každovečerného kúpeľa a zahrať sa na oceán, po ktorom medzi kontinentami plávajú obrovské lode.

Náš tip:

Zapojte sa do súťaže a vyhrajte jednu z desiatich stavebníc LEGO DUPLO Cesta okolo sveta. Stačí, aby váš malý staviteľ postavil z LEGO DUPLO kociek najobľúbenejšie zvieratko alebo ho nakreslil. Výtvor potom vyfoťte a nahrajte do komentára pod príspevok s vyhlásenou súťažou na  www.facebook/LEGODUPLOSlovensko.

Naposledy zmenené nedeľa, 22 máj 2016 11:48

Zdieľajte článok

Autor

rodicomNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: