streda, 30 september 2015 21:44

Vzácne životné chvíle by sme si mali chrániť

Napísal(a)

Človek v priemere prežije viac ako 27 tis. dní, avšak iba pár z nich sa mu navždy vryje do pamäti. Sú to tie dni, ktoré prežil naplno a získal tak nezabudnuteľné zážitky. Sú to tie dni, ktoré robili šťastným nielen jeho, ale aj jeho blízkych.

 

„Nežijem preto, aby som dýchal, ale dýcham preto, aby som žil“. To je životné motto nejedného z nás, ktorí nechceme svoj život obmedziť na základné ľudské potreby. Nie sme tu predsa len preto, aby sme monotónne ráno vstali z postele, išli pracovať, potom zas spať a čakali na totožný zajtrajšok. Sme tu aj preto, aby sme žili v pohybe, užívali si a tieto zážitky zdieľali s druhými.

Činorodý  človek si vie vychutnať aktívny odpočinok v podobe menej či viac adrenalínového športu. Taktiež rodiny ocenia  spoločné chvíle počas zaujímavého výletu. Bola by preto škoda, ak by sme tieto vzácne životné okamihy nechránili.

Podobné aktivity so sebou nesú aj riziko úrazu, avšak sedieť doma na pohovke tiež nie je riešením. V dnešnej dobe je úrazové poistenie už štandardom, ktoré nám umožňuje žiť svoj život naplno, bez obmedzení. Takéto poistenie pritom nechráni len vás ako jednotlivca.

AXA ponúka úrazové poistenie pod názvom 5 PLUS. To je možné si uzatvoriť tak ako vo variante Individuál , tak aj pre celú vašu rodinu vo variante Rodina, a to bez skúmania zdravotného stavu. Práve pri rodinnej alternatíve získate možnosť poistiť aj vášho manžela či manželku a všetky vaše deti do sedemnásť rokov budú automaticky poistené zadarmo. To, samozrejme, platí aj pre deti, ktoré sa vám narodia aj po uzatvorení zmluvy.

Poistenie je vhodné najmä pre tých, ktorí sa obávajú výpadku príjmu pri dlhodobom zranení. Poistné plnenie  je totiž vyplatené jednorazovo a tak daná osoba môže jednoduchšie prekonať následky nepríjemnej udalosti. Vybrať si môžete aj výšku poistnej sumy do úrovne až 77 777 eur, z ktorej vám bude v v prípade poistnej udalosti vyplatené príslušné percento podľa závažnosti trvalého následku po úraze.

Ako prejav vašej vernosti sa vám poistná suma každým rokom navyšuje o 5 percent. Teda čím dlhšie budete mať úrazové poistenie uzatvorené, tým vyššiu sumu môžete získať.

V modelovom príklade si pán Milan uzatvoril individuálne úrazové poistenie 5 PLUS na maximálnu možnú sumu 77 777 eur. Na lyžovačke v Tatrách nešťastne spadol a poranil si pravé rameno, pričom utrpel obmedzenie hybnosti kĺbu ľahkého stupňa. Keďže už mal poistenie uzatvorené šiesty rok, jeho celková suma poistenia v tom období bola 97 221 eur. Za daný ľahší úraz mu bolo priznané 9-percentné plnenie a tak mu poisťovňa vyplatila 8750 eur.

V živote sa nemusíte obmedzovať, úžasné momenty na vás doslova čakajú. Sú to tie momenty, ktoré sa oplatí chrániť.

Toto poistenie ponúka spoločnosť AXA životní pojišťovna a.s., pobočka poisťovne z iného členského štátu.

Naposledy zmenené pondelok, 05 október 2015 11:34


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.