10 tipov na nezabudnuteľné darčeky pre deti!

Sú darčeky, ktoré stoja stovky eur, a nemusia priniesť takú radosť, ako darčeky, ktoré sú oveľa lacnejšie ale obdarovaným prinesú neskutočnú radosť, pretože ich zasiahnu priamo do srdca. Poradíme vám, ako pre deti pripraviť nezabudnuteľné darčeky.

 1. Obraz s rodokmeňom rodiny

Ak máte staršie dieťa, iste ocení rodokmeň vašej rodiny. Vaše dieťa naň bude hľadieť do konca života a neskôr ho môže podarovať svojim deťom. 

2. - 3. Zarámovaná plyšová hračka alebo prívesok s vyrytým nápisom

Miluje vaše dieťa plyšového medvedíka, ale už sa s ním nehrá, lebo je veľké? Urobte mu z jeho obľúbenej hračky obraz, ktorý vyzdobí jeho izbu a bude ho mať navždy poruke. Dieťa tiež môžete potešiť príveskom v tvare štvorca alebo srdiečka, do ktorého dáte vyryť správu s vaším rukopisom.

4. Rám pre vaše dieťa topánkami a fotkou 

Miluje vaše dieťa nejaký šport, napríklad balet či gymnastiku? Dajte mu zarámovať jeho prvé cvičky spolu s fotografiou s tréningu. Ak dieťa neskôr urobí v športe kariéru, navždy bude mať zväčnené svoje začiatky.

5. Zarámované stopy v piesku

To je sladký darček, ktorý vždy prinesie vaše dieťa späť do jednoduchších časov po vašom boku.

6. Zasaďte spoločne strom

Len čo vaše dieťatko či vnúča trochu podrastie, zasaďte spoločne strom. Každý rok sa naň môžete ísť pozerať, a bude len a len váš. Váš strom bude rásť spolu s vašim dieťatkom a navždy vám bude prinášať spomienky.

7. Zarámujte si plán cesty

Plánujete s dieťaťom ísť na dovolenku alebo krásny výlet? Zarámujte si mapku miesta, kam sa chystáte ísť. Aj po návrate si tak dieťa vždy po pozretí na obrázok spomenie na pekné chvíle, ktoré ste na výlete spoločne zažili.

8. Kniha ručne písaných rodinných receptov

Má vaše dieťa svoje obľúbené jedlá? Napíšte všetky recepty na jedlá, ktoré miluje a zviažte mu ich do malej knižočky. Keď vyrastie, bude si môcť navariť svoje obľúbené pochúťky a zároveň mu vaše písmo pripomenie vás.

9. Box na ukladanie útržkov vstupeniek

Odložte si vstupenky z podujatí, na ktorých ste boli spoločne s dieťaťom. Takto si navždy zapamätá, kde a koľko spoločného času a zážitkov ste spolu prežili.

10. Záznam z minulosti

Natočte zvukovú nahrávku, na ktorej dieťa hovorí alebo video. Najlepšie, ak urobíte každý rok zopár záznamov. Keď podrastie, môžete mu nahrávku s jeho prvými slovami, žvatlaním, prvou pesničkou či básničkou, darovať na cédečku alebo USB kľúči.

Inšpirované: http://www.buzzfeed.com/

Foto: metalandmudblog.comkristendukephotography.comFlickr: soul / cez Creative Commons, thechicsite.cometsy.comchasingcheerios.blogspot.compagingfunmums.combabies.constancezahn.comFlickr: shareski / cez Creative Commons, Flickr: vzducholode / cez Creative Commons 

Zdieľajte článok

Autor

AdamNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: