40. týždeň tehotenstva

Vaše dieťa: Máte síce termín pôrodu, ale to neznamená, že vaše dieťa sa chce už narodiť  - len malé tri percentá detí dorazia na svet v správny deň. Možno budete musieť počkať až dva týždne. Dieťatko má približne 51 cm a váži 3,4 kg.

Vaše telo: Ste fyzicky pripravená na pôrod a túžite priviesť svoje malé dieťatko na svet. Neviete sa pôrodu dočkať, a zároveň sa ho aj bojíte. 

Čo urobiť tento týždeň: Dajte sa do rodenia! Počkajte na pôrodné kontrakcie, ktoré tlačia na dieťa a snažia sa ho vypudiť na tento svet. Vydržte neuveriteľne silné sťahy. Akonáhle sa bábätko narodí, začne používať svoje pľúca a prýkrát zaplače. Je to jeho uvítací ceremoniál na tomto svete. Vitaj, drobček!

 
 

 

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.