27. týždeň tehotenstva

Vaše dieťa: To je zhruba čas, keď sa doposiaľ spojené viečka vášho dieťatka konečne otvoria. Bábätko má približne 25 cm, keď sú jeho nožičky vystreté.

Vaše telo: Začnete sa cítiť nepohodlne a možno budete mať problémy so spaním. Vaše bruško je pevné a môžete spať už len na boku alebo chrbte. Môže tiež dôjsť k nepravým kontrakciám, tzv. tvrdnutiu bruška. Ak sú kontrakcie len slabé, je to v poriadku – telo sa takto pripravuje na pôrod.

Čo urobiť tento týždeň:  Ak chcete mať viac energie, začnite jesť šesť malých jedál denne namiesto troch väčších. Jedzte veľa zeleniny ako brokolica a karfiol, ktoré sú plné vitamínov a minerálnych látok.

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.