21. týždeň tehotenstva

Vaše dieťa: Váži 300 g a teraz začína silnieť. Rado si cucá palec a hrá sa s pupočnou šnúrou. Jeho telo pokrýva biely, krémovitý ochranný obal, takzvaný mazotok, ktorý chráni citlivú detskú pokožku pred plodovou vodou. Na vaše zľaknutie dieťatko zareaguje mrvením a kopaním, pretože k nemu cez placentu prenikla vlna vášho adrenalínu. Zaujíma čo najpohodlnejšiu polohu podľa toho, akú polohu máte vy.

Vaše telo: Koža na brušku sa napína a môže vás začať svrbieť. Váš pás mizne, ako sa maternica posúva nahor. Odpad z dieťatka je transportovaný späť cez placentu do obličiek, kde je spracovaný a vylúčený s vašim močom.

Čo urobiť tento týždeň: Rozhodnite sa, ako chcete porodiť. Existuje veľa možností, ktoré máte na zváženie: či chcete rodiť obyčajne alebo alternatívne, akú formu úľavy od bolesti zvolíte, či chcete mať pri pôrode dulu alebo skôr manžela.

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.