17. týždeň tehotenstva

Vaše dieťa: Ruky a nohy sa predĺžili, celé telo bábätka je pokryté jemnými chĺpkami, ktoré sa volajú lanugo a pomáhajú mu regulovať telesnú teplotu. Jeho viečka sú zatiaľ otvorené a bábätko vdychuje plodovú vodu do pľúc.

Vaše telo: Vaša maternica sa naťahuje a súťaží o priestor s inými orgánmi. Vaše prsia môžu byť väčšie, s tmavšími bradavkami a výraznejšími žilkami.

Čo môžete urobiť tento týždeň: Skúste zistiť, či ešte necítite prvé pohyby vášho dieťatka – môžete ich cítiť ako drobné bublinky alebo jemné chvenie v brušku. Ak je to vaše prvé tehotenstvo, môžete cítiť prvé pohyby aj o týždeň či dva neskôr.

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.