13. týždeň tehotenstva

Vaše dieťa: Vyzerá ako ľudská bytosť - oči a uši sa sťahujú do správnej polohy a môže otvoriť ústa. Nervové bunky sa rýchlo rozvíjajú: bábätko má prvé reflexy. Ale stále je ešte drobučké, len asi 5 cm veľké. Dokáže skrčiť nohy, ohýbať chodidlá, narovnávať prsty, zvraštiť obrvy. Cíti emocionálne stavy matky a reaguje na ne.

Vaše telo: Môžete mať stále pocit na vracanie, ťažkosti s jedlom a byť citlivá na určité vône a chute. Môžete mať zvláštne chúťky a kombinovať jedlá tak, ako ste ich nikdy nekombinovali.

Čo urobiť tento týždeň: Zistite si viac o predpôrodnej príprave vo vašej oblasti. Prihláste sa na kurz, ak máte pocit, že nie ste dostatočne pripravená a neviete všetko, čo by ste chceli vedieť.

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.