pondelok, 26 júl 2010 19:34

12. týždeň tehotenstva

Napísal(a) prerodicov

Vaše dieťa: Ste vo veľmi dôležitom týždni tehotenstva. Po prvýkrát budete zrejme počuť tlkot srdiečka vášho dieťatka. Lekár vám tiež urobí dôkladné UZV, ktoré by malo preukázať, či sa dieťatko vyvíja správne. Citlivé vaginálne ultrazvuky vedia dokonca odhaliť aj to, že dieťa by mohlo mať Downov syndróm.

Určite vás objednajú na vyšetrenie krvi na AFP a HCG, ktoré môžu odhaliť niektoré vrodené vývojové chyby.
Bábätko má 6 - 8 cm a teraz rastie rýchlo. Aj keď nemôžete cítiť, že sa pohybuje, je čulé, vie natiahnuť ruky a nohy, zovrieť pršteky, hýbe sa a pláva.

Vaše telo: Končíte prvý trimester. Na vašom tele už badať prvé príznaky tehotenstva. Ak ste mali ranné nevoľnosti, pomaly by mali začať prechádzať. Do tohoto týždňa môžete absolvovať na vašu žiadosť umelé prerušenie tehotenstva. Po tomto termíne to bude možné už len zo zdravotných dôvodov.

Čo urobiť tento týždeň: Choďte na prvú predpôrodnú schôdzku, kde môžete získať odpovede na všetky vaše otázky. Môžete ísť na prvý tehotenský ultrazvuk a prvýkrát vidieť svoje dieťatko.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next