5. týždeň tehotenstva

Vaše dieťa:  Vaše bábätko sa zahniezdilo vo vašej maternici a nasledujúce týždne bude rásť a vyvíjať sa.Má teraz zaoblený tvar, ale je len niekoľko milimetrov dlhé. Začína sa vyvíjať aj placenta.

Vaše telo: Je to tak: Už ste na sto percent tehotná. Vaše bábätko sa zahniezdilo vo vašej maternici a nasledujúce týždne bude rásť a vyvíjať sa. V prvých týždňoch je jeho vývoj najohrozenejší, dodržiavajte zdravú životosprávu, neberte lieky, neužívajte alkohol. 

Čo urobiť tento týždeň: Ak si kúpite domáci test, s najväčšou pravdepodobnosťou potvrdí vaše tehotenstvo. Možno budete chcieť ísť k lekárovi, aby vám to potvrdil aj on – ak áno, zoberte so sebou aj svojho partnera, aby ste sa z tohoto okamihu mohli tešiť spoločne.

Naposledy zmenené pondelok, 22 október 2012 20:00

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.