37. týždeň tehotenstva

Vaše dieťa: Máte tri týždne pred pôrodom a váha dieťatka je už takmer 3 kg. Ak by sa aj narodilo už teraz, nič vážne by sa stať nemalo. V posledných týždňoch drobček priberá, aby si vedel po narodení udržať telesnú teplotu. Podarí sa mu to, ak je ťažší ako dva a pol kilogramu.

Vaše telo: Pretrvávať môže dýchavičnosť, mierne kontrakcie, biely výtok z pošvy, únik moču. Pri každej kontrakcii či drobnej bolesti začnete uvažovať, či sa už začal pôrod alebo nie. Môžu sa objaviť tzv. nepravé kontrakcie, dieťatko sa začína posúvať nižšie.

Čo urobiť tento týždeň: Uistite sa, že váš partner pozná cestu do nemocnice a zmeral čas, ako dlho mu to trvá. Neplánujte si už žiadne dlhšie cesty.

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.