36. týždeň tehotenstva

Vaše dieťa: Môže ešte pribrať až do pol kila na váhe, aby si vedelo udržať teplo, keď sa narodí. Dieťatko vypĺňa celý priestor maternice. Vlasy môžu byť dlhé až 5 cm, na končekoch prstov narástli mäkké nechtíky. Hlavička klesla k lonovej kosti a vyzretý plod sa pripravuje na pôrod. V tomto čase už má dieťatko asi 45 cm a váži približne 2,5 kg.

Vaše telo: Od tejto chvíle by ste mali cítiť menší tlak na bránicu a ľahšie by sa vám malo začať dýchať – dieťatko by sa totiž malo otočiť hlavičkou dole a netlačiť toľko na bránicu. 

Čo urobiť tento týždeň: Od tohto týždňa by ste mali chodiť na kontroly každý týždeň, a to do zariadenia, v ktorom ste sa rozhodli rodiť. Lekár bude sledovať, či sa otvára krčok maternice a či sa dieťatko sa otočilo hlavičkou nadol.

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.