35. týždeň tehotenstva

Vaše dieťa: Začína mať problémy pohybovať sa, v maternici už nemá dosť miesta. Jeho pľúca sú už takmer úplne vyvinuté. Jeho oči budú mať tmavomodrú farbu, ale ich pravá farba sa ukáže až v 6. mesiaci veku dieťaťa.

Vaše telo: Nestojte dlhú dobu, nenoste ťažké veci a noste pás na zmiernenie napätia vášho veľkého bruška.

Čo robiť tento týždeň: Zabaľte si tašku do pôrodnice (alebo požiadajte svojho partnera, aby to urobil za vás). Je dobré byť pripravená. Akonáhle budete pobalená, uložte tašku blízko vchodových dverí, aby ste boli pripravená v prípade potreby okamžite odísť. Od tohoto týždňa budete každý týždeň až do pôrodu chodiť na kardiotokografické vyšetrenie: zachytenie oziev plodu na posúdenie dostatočnosti zásobenia plodu kyslíkom.

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.