33. týždeň tehotenstva

Vaše dieťa: Kosti a orgány sú plne vyvinuté. Pľúca už teraz začnú vyrábať povrchovo aktívne látky, ktoré pomáhajú udržiavať ich rozšírenie a rozvoj. Ešte stále však nie sú plne funkčné. V tomto období sa bábätko začína obracať hlavičkou dolu. Ak je hlava dole, nohy sú hore a teda kopance môžete cítiť pod rebrami, čo nie je príjemné, ale je to dobré znamenie, že bábätko sa pripravuje na pôrod.

Vaše telo: Strie a kŕčové žily už môžu byť na vašom tele viditeľné. Ale nebojte sa - zvyčajne vymiznú, alebo sa zjemnia o nejaký čas po narodení dieťaťa.

Čo urobiť tento týždeň: Robte nenáročné cvičenie. Výskum ukázal, že deti narodená matkám, ktoré v tehotenstve trochu cvičili, sú pokojnejšie.

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.