20. týždeň tehotenstva

Vaše dieťa: Je na pol ceste vývoja. Jeho zmysly sa rozvíjajú prostredníctvom nervových buniek. Jeho koža je stále silnejšia a telo je v optimálnom pomere: už nemá veľkú hlavu a malé končatiny, všetko je tak akurát. Je asi 16 cm dlhé.

Vaše telo: Môžete mať menej energie a pociťovať únavu, pretože dieťa si berie výživu a vitamíny z vašej stravy, ale aj z vašej „železnej rezervy“. Dýchavičnosť a výtok z pošvy sú ďalšie možné problémy, ktoré môžete mať - ale zvyčajne sa nie je čoho báť.

Čo urobiť tento týždeň: Absolvujte dôležitý ultrazvuk, ktorý by mal preveriť všetky vonkajšie a vnútorné orgány vyvíjajúceho sa dieťatka. Ak chcete poznať pohlavie svojho dieťaťa, teraz je čas sa opýtať, aj keď nie každý lekár vám to povie.

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.