15. týždeň tehotenstva

Vaše dieťa: Cucá si palec, pláva v plodovej vode. Jeho tvár začína striedať rôzne výrazy, jeho kosti sa začínajú vyvíjať a silnieť. Pokožka bábätka je ešte veľmi tenučká, presvitajú cez ňu krvné cievy. Maličké srdiečko už pracuje ostošesť: prepumpuje približne 28 litrov krvi denne.

Vaše telo: Ranná nevoľnosť by mala byť minulosťou. Namiesto toho môžete mať pocit, že doslova kvitnete a cítite sa výborne. Nevoľnosti máte za sebou a ešte vás nekvári veľké bruško.

Čo urobiť tento týždeň: Začnite robiť cvičenia na posilnenie panvového dna – je to prevencia inkontinencie (pomočovania), ktorá sa môže vyskytnúť u niektorých žien po pôrode. Žiadne výhovorky - môžete to urobiť kedykoľvek a kdekoľvek, pri čakaní na autobus, varení  raňajok, alebo hoci aj vo vani.

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.