14. týždeň tehotenstva

Vaše dieťa: Váži 25 gramov a je dlhé 7 centimetrov. Krk sa predĺžil a narástli mu prvé vlásky na hlave. Vyvíja sa mu reflex prehĺtania a plod si začína sať palec. Začína sa pohybovať v stave akejsi beztiaže v plodovej vode a len tak sa premiestňuje približne každé tri hodiny.

Vaše telo: Vaša maternica sa rozrástla do veľkosti grapefruitu a drží rastúce bábätko vo „vaku“ plnom plodovej vody.

Čo urobiť tento týždeň: Pokiaľ ste mali zlé hodnoty AFP, alebo máte v rodine postihnuté dieťa, alebo ak máte viac ako 35 rokov, od 14. do 16. týždňa tehotenstva sa robieva amniocentéza. Jeho vykonanie doporučuje po konzultácii genetik, ktorý zváži možné riziká postihnutia plodu v porovaní s rizikom samotnej amniocentézy. Riziko potratu po tomto zákroku je  nízke, pohybuje sa na hranici 0,5 percenta.

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.