11. týždeň tehotenstva

Vaše dieťa: Koniec prvého trimestra, teda najcitlivejšia fáza vývoja dieťaťa, je pomaly na konci. Všetky orgány bábätka sú rozvinuté a do konca týždňa narastie asi na 6 cm. Riziko, že by dieťaťu mohli uškodiť infekcie alebo lieky, klesá.

Vaše telo: Roky pestovania vašej postavy začínajú vychádzať navnivoč - už ste mohli získať prvé kilo či dve váhy navyše. Našťastie to všetko môžete pripísať na margo vášho rastúceho dieťatka. Na druhú stranu, ak máte často pocit na vracanie, je možné, že ste dokonca aj schudli.

Čo urobiť tento týždeň: Ak sa miminko v poriadku vyvíja, teraz je čas povedať svojej rodine a priateľom, že očakávate bábätko. Rozhodujúca fáza prvého trimestra sa chýli ku koncu, vaše obavy, že prídete o bábätko, môžu byť menšie – užívajte si!

Naposledy zmenené pondelok, 22 október 2012 20:01

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.