8. týždeň tehotenstva

Vaše dieťa: Je len pol cm dlhé. Hlava je najväčšia časť zárodku, pretože rast sa deje od hlavy dole. Tvárové črty sa však stále vyvíjajú a malé ústa majú ešte drobnejší jazýček.

Vaše telo: Placenta vám začína dodávať dôležité hormóny, prevzala funkciu z vaječníkov. Poskytuje tiež vášmu bábätku kyslík (to je dôvod, prečo jeho pľúca zatiaľ nemusia pracovať) a výživu, ktorá pochádza priamo z toho, čo jete.

Čo urobiť tento týždeň: Pozrite sa na svoj jedálniček. Prediskutujte s lekárom alebo odborníkom na výživu, ako môžete získať všetky živiny, ktoré vy a vaše dieťa potrebujete, a ktorým potravinám sa vyhnúť.

Naposledy zmenené pondelok, 22 október 2012 20:01

Zdieľajte článok




Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.