utorok, 11 júl 2017 07:34

Ako určiť pohlavie bábätka

Napísal(a)

Celé veky pred vynájdením ultrazvuku sa mamičky pohlavie dieťaťa dozvedeli jediným zaručeným spôsobom - narodením dieťatka. A že sa to neraz neobišlo bez sĺz, ani nemusíme dodávať.

Žienky si však rokmi šuškali zaručené babské tajomstvá, pomocou ktorých sa pokúsili určiť pohlavie bábätka. Ste zvedavé? Chcete si overiť pohlavie dieťatka? Vyskúšajte tieto metódy na napíšte nám, či to fungovalo aj u vás!

#1 Zmeny na pokožke

Svrbí vás celé telo? Suchá pokožka, dokonca aj vyrážky sú vraj zásluhou dievčaťa. Tie si od mám vraj berú všetku krásu, ktorú budú neskôr potrebovať. Naopak, ak ste spokojná s pokožkou ako nikdy predtým, čakáte podľa starých mám chlapčeka.

#2 Linea negra

Aj vám sa na brušku objavila čierna čiara? Ak áno, tak dávajte pozor, kde ju máte umiestnenú. Ak vám končí pod pupkom, čakáte dievčatko. Ak si smelo pokračuje ďalej, nosíte pod srdcom chlapčeka.

#3 Test so sódou

Počuli ste už o ňom? Vraj je až na 80% pravdivý. A robí sa veľmi jednoducho. Vycikajte sa do malej nádoby a močom zalejte sódu. Ak nešumí, čakáte dievčatko. Ak začne šumieť  - bude to chlapec. 

#4 Vlasy a telesné ochlpenie

Zdá sa, že aj pri kvalite vlasov to "vyhrávajú" mamičky, ktoré čakajú chlapcov. Vtedy sú vlasy neobvykle lesklé a zdravé. Zatiaľ čo dievčatá sa postarajú o presný opak. Ak sa musíte holiť akosi pričasto, čakáte chlapčeka. Aspoň v tomto majú mamičky dievčat malú výhodu. 

#5 Rozloženie telesnej hmotnosti

Ak čakáte chlapčeka, pravdepodobne sa tehotenské kilá budú sústrediť len na oblasť bruška. Ak čakáte dievčatko, bude vás všade "veľa."

#6 Telesná teplota

Ak vás trápia studené nohy, môže to byť príznakom toho, že čakáte chlapčeka. Ak na sebe nebadáte nijaké zmeny, tak čakáte dievčatko.

#7 Rast nôh

Aj vám sa stalo, že ste sa počas tehotenstva akosi nezmestili do topánok? Stáva sa to vraj vtedy, keď čakáte chlapca. Chodidlá vám môžu "narásť" aj o jeden a pol čísla.

#8 Tehotenské chute

Mamičky dievčat mávajú vraj skôr chuť na sladké, zatiaľ čo mamičky chlapcov dávajú prednosť štipľavým a korenistým jedlám.

#9 Bruško

Ak máte nižšie položené bruško, čakáte chlapčeka. Ak ho máte vyššie, pravdepodobne čakáte dievčatko. 

#10 Aj otecko môže priberať

A nie, nie je to zo solidarity. Ak spoločne s vami priberá aj partner, tak je to zásluhou dievčatka.

#11 Bolesť hlavy

Bolesť hlavy v tehotenstve trápi skôr mamičky chlapcov než dievčat.

 #12 Poloha pri spaní

Ak počas tehotenstva radšej spíte na ľavom boku, čakáte chlapčeka. Ak na pravom, tak to bude pravdepodobne dievčatko

#13 Ach tie prsia

Vraj aj farba bradaviek môže niečo napovedať o pohlaví dieťatka. Ak nemenia farbu, môže to svedčiť o tom, že čakáte dievčatko. Pri chlapcoch bývajú zvyčajne tmavšie. A čo sa týka veľkosti? Tvrdí sa dokonca taká vec, že ak máte pravý prsník väčší ako ľavý, čakáte chlapca. Pri dievčatách je to vraj naopak. 

A čo vy? Aké máte skúsenosť s babskými povedačkami?

Zdroj: littlethings.com | Foto: Laura Caseley

Naposledy zmenené utorok, 11 júl 2017 08:48


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Ako správne kojiť

Ako správne kojiť

Tá najcennejšia chvíľa v živote každej ženy sa pomaličky blíži a v rodine pribudne deväť mesiacov očakávaný drobunký...

Prev Next