utorok, 25 apríl 2017 07:45

Vedela, že bábätko ihneď po narodení zomrie

Napísal(a) Zuna

Čo by ste urobili, keby ste sa v 19. týždni tehotenstva dozvedeli, že vytúženej dcérke, ktorú nosíte pod srdcom, chýba časť mozgu? Keri sa ju rozhodla donosiť až do termínu pôrodu, a to preto, aby dcérkine orgány pomohli ostatným deťom.

Máloktorý rodič vie pochopiť, čo to znamená stratiť dieťa. Je to bolesť, ktorá sa nedá ani obísť, ani prekročiť. A trvá. No dá sa vôbec na to nejako pripraviť? Presne to čakal jeden pár z Oklahomy. No aj takúto nezávidiahodnú životnú skúsenosť dokázali premeniť na niečo krásne. Keri Young a jej manžel Royce po prvýkrát svoj príbeh zdieľali v decembri minulého roka prostredníctvom Facebooku a Instagramu. Oznámili, že ich dcérka je nevyliečiteľne chorá a že jej lekári v 19. týždni tehotenstva pomocou ultrazvuku diagnostikovali anencefáliu (defekt spôsobí, že dieťa sa narodí bez častiach mozgu a lebky). Nemusíte mať však medicínske vzdelanie, aby ste pochopili, že šanca na prežitie je prakticky nulová. 

instagram/keriyoung

 

Keri však urobila niečo prekvapivé. Odmietla vyvolanie predčasného pôrodu, ktorý by ukončil tehotenstvo. Miesto toho stručne všetkým vysvetlila, že dievčatko, ktorému dala meno Eva, donosí až dokonca, aby jej orgány mohli byť darované inému dieťaťu, ktoré ešte bude mať šancu na život.

17. apríl 2017 sa stal ich najradostnejším a zároveň najsmutnejším dňom v živote. Narodila sa Eva Grace. "Povedali sme prvé ahoj a zbohom našej dcérke," vysvetľuje odvážna mamina a všetkých povzbudzuje k tomu, aby ich neľutovali. Pretože to, čo sa im stalo, berie ako dar.