streda, 26 august 2015 07:48

Pravda o potrate: takto vyzerá 22-týždňový plod!

Napísal(a)

Matka sa rozhodla podeliť s fotkami svojich predčasne narodených dvojčiat - chlapcov, aby svetu ukázala, ako vyzerá 22 týždňový plod. "Pri všetkých tých rečiach o práve na potrat chcem, aby ľudia vedeli, že takto vyzerá 22-týždňový plod. Takto to minulý november vyzeralo len pár minút po ich smrti, keď predtým pol hodinky žili a dýchali."

Heather Ellis a jej manžel Josh si vždy priali deti. Odkedy sa narodil ich syn Cason, snažili sa o ďalšie bábätko. Nedarilo sa im však. Nakoniec im pomohli lieky na plodnosť a oni s nadšením zistili, že čakajú identické dvojčatá. Keď bola Ellis v 18-týždni tehotenstva, cítila určitý tlak a mala pocit, že niečo nie je v poriadku. Lekári jej urobili ultrazvuk, ale povedali, že všetko sa zdá v pohode.

Nepríjemný pocit ju však neprechádzal. Navštívila viacerých lekárov, až jej jeden z nich diagnostikoval slabý krčok maternice, ktorý si ostatní lekári nevšimli. Krčok sa otváral a vyzeralo to, že Ellis bude musieť porodiť, hoci ešte deti nie sú poriadne vyvinuté.

"Keď si lekári všimli, že to nevyzerá dobre, ponúkali mi potrat, ale ja som to jednoducho nemohla urobiť," povedala Ellis. 

Druhou možnosťou bolo "zašitie" krčka maternice, aby sa neotváral. Bolo to riskantné riešenie, najmä po tom, čo sa už krčok začal otvárať a existovalo vysoké riziko infekcie alebo prasknutia. Navyše, tento postup nemusel fungovať. Napriek tomu to bola šanca, a Ellis ju prijala, aby sa pokúsila zachrániť svojich synov.

Po operácii zostala v nemocnici niekoľko dní. Len deň a pol bola doma, keď jej praskla plodová voda. Lekári vedeli, že sa už sa nedá robiť nič iné, len deti porodiť. Nakoniec porodila svojich milovaných chlapcov, Chase a Coopera, asi v 22 týždni tehotenstva. Chlapci žili mimo maternice ešte  30 minút (v novembri 2014).

6. augusta 2015 sa Ellis rozhodla podeliť s fotografiami svojich detí s celým svetom cez Facebook. Pod fotografiu napísala:

"Kvôli všetkým rečiam o potratoch, čo sa stále vedú, chcem, aby ľudia vedeli, že takto vyzerá 22 týždňov staré dieťa. Fotografie boli urobené len pár minút po tom, čo sa moje dvojčatá narodili. Žili a dýchali po dobu asi 30 minút (Chase, ten na pravej strane, vyzerá inak, pretože bol vo vaku pár dní bez plodovej vody). Je legálne vo veľa krajinách v tomto veku ešte vykonať potrat. Možno v čase, keď som ja držala svoje bábätká a želala si, aby prežili, rovnako staré detičky, ktoré prežiť mohli, boli trhané na kusy a vyhadzované. Zarmucuje ma to. Existuje toľko lepších možností (adopcia je môj osobný favorit). Sú to vzácne Božie deti. Milujem vás, Chase a Cooper, a dúfam, že niekto bude vidieť vaše fotografie a prehodnotí svoju voľbu."

Čoskoro potom, ako uverejnila fotky svojich maličkých detí, sa jej dostalo podpory z celého sveta. Počas pár dní bola fotografia zdieľaná viac ako 81.000 krát a Ellis dostala 300 správ od cudzích ľudí. Niektorí jej ponúkali súcit, iní jej napísali príbeh svojich detí, o ktoré prišli.

"Chcem, aby ľudia vedeli, že existujú aj iné možnosti. Je v poriadku o tom hovoriť. Ale ľudia sa často boja rozprávať o dieťatku, o ktoré prišli. Väčšina z nich sa nikdy nepodelila o svoje fotografie, ani neoznámila, čo sa im stalo." 

V dňoch, ktoré nasledovali, Heather začala zdieľať na svojom blogu príbehy ostatných mamičiek a ich detí, ktoré ukazujú svetu, že existujú aj lepšie možnosti, ako potrat. "Pár ľudí, ktorí uvažovali o potrate, mi napísali, že ich to prinútilo premýšľať a poďakovali mi," povedal Ellis. "Niektorí, ktorí už mali potrat za sebou mi napísali, že ľutujú každý deň a že fotky ich rozplakali, pretože majú pocit viny za to, čo urobili."

Ellis hovorí, že nechcela vyvolať súcit, ani nahnevať niekoho s fotografiami svojich detí, ale kvôli rôznym správam o interrupcii a plánovanom rodičovstve, cítila, že zdieľanie fotografií chlapcov bola jediná vec, ktorú mohla urobiť. Bola ohromená odpoveďami, ktoré jej prišli. 

"Bolo fajn počúvať príbehy iných ľudí," povedala, "a počuť také pozitívne veci od ľudí: hovorili mi, že moje deti sa dotkli ich životov."

Zdroj a fotografie: http://liveactionnews.org/miscarried-22-weeks-identical-twins-sharing-truth-abortion/

Naposledy zmenené streda, 26 august 2015 08:33


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.