nedeľa, 09 august 2015 21:19

10 dôvodov, prečo milovať svoje tehotné telo

Napísal(a) parents.com

Nie som najväčším svetovým fanúšikom tehotenstva, hlavne ak sa týka mňa. Moje telo sa mení a ja si na to neviem zvyknúť, hoci som tehotná po štvrtý krát. Ale verím, že nadišiel čas, aby som objavila a prijala krásu svojho tehotného tela a naučila sa ho milovať. Prezradím vám desať dôvodov, prečo...

1. Tehotenské nohavice
Vaše bruško vám poskytuje zámienku k životu vo voľných nohaviciach. V tehotenstve sa nemusíte hanbiť obliekať sa pohodlne - noste široké džínsy, elastické legíny a voľné joga nohavice.

2. Vaše prsia rastú
Nedávno som cvičila podľa DVD v obývacej izbe a nedokázala som prísť na to, prečo sa môj manžel stále motal okolo mňa ... kým som si nespomenula: áno, mám dva veľmi prominentné prínosy tehotenstva. Užite si tie dámy, vaše veľké prsia, kým ste tehotná alebo dojčíte. 

3. Dve slová: tehotenstvo a sex. Keď sme už začali tému výhody tehotenstva, môžem využiť príležitosť, aby som vám pripomenula, že v období tehotenstva je vo vašej panve oveľa vyšší prietok krvi. A práve ten môže spôsobiť, že niektoré veci cítime trochu viac, povedzme, intenzívne? Sex v tehotenstve môže byť najlepší.

4. Žiadne mesačné krvácanie. So štyrmi tehotenstvami a kombinovanými 36 mesiacmi výlučného dojčenia som bola v posledných šiestich rokoch dlhú dobu bez menštruácie. Musím povedať, že je pekné mať od neho pauzu.

5. Čo antikoncepcia? Ak ste tehotná a čakáte dieťa, deväť mesiacov sa nemusíte starať o žiadnu antikoncepciu, čo môže byť vítanou zmenou. Žiadne starosti s braním tabletiek, žiadne obavy z nečakaného tehotenstva. 

6. Môžete nosiť maxi šaty. V bežnom živote nemôžete nosiť maxi šaty - rozširujú vás. Ale keď čakáte dieťa, môžete si nakúpiť veľa roztomilých, vzorovaných maxi šiat. Sú tak pohodlné a budete v nich vyzerať dobre.

7. Nie ste sama. Hovorte mi, že som blázon, ale je niečo magické v tom, keď ste tehotná. Nikdy nie ste sama - je s vami vaše bábätko, ale tiež kopa kamarátok, ktoré sa zaujímajú, ako rastie vaše bruško a kedy to už bude. Drobné kopance v brušku vás ubezpečia, že tu s vami stále niekto je.

8. Máte dobrú výhovorku pre pedikúru. Pedikúra nie je praktická pre môj rozpočet. Ale klamala by som vám, keby som vám nepovedala,  že vyrážam na pedikúru, akonáhle sa počasie oteplí. Keď si už nemôžem dočiahnuť na prsty na nohách, je to perfektná výhovorka, aby som mohla zaplatiť niekoho iného, ​​aby ich rozmaznával.

9. Máte výhody. Ak ste tehotná, budete požívať kopu výhod: v autobuse vás pustia prednostne sedieť, muži vám budú otvárať dvere, u doktora vás možno vybavia rýchlejšie. Užite si tieto výhody, kým sa dá.

10. Vaše brucho funguje ako vstavané police. Budem končiť veľmi reálnou poznámkou. Tehotné brucho môže skutočne prísť vhod. Na vaše brucho si môžete s ľahkosťou položiť šálku čaju či tanierik sušienok.

No nie je to všetko úžasné?Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom