Tehotenstvo

piatok, 16 marec 2018 12:35

Infekcia močových ciest v tehotenstve

Infekcia močových ciest je druhé najčastejšie zápalové ochorenie, ktoré trápi našu populáciu. Nie je tajomstvo, že u žien sa tento problém objavuje výrazne častejšie ako u mužov. Zápaly sa ale nevyhýbajú ani ženám v tehotenstve, tie sú na infekciu močového ústrojenstva dokonca ešte náchylnejšie. Do istej miery sa však môžeme pred zápalom brániť, hlavnú úlohu tu zohráva prevencia. Existujú šetrné spôsoby, ako infekcii močových ciest predchádzať, a to platí obzvlášť v tehotenstve. 

Keď očakávate dieťa, akékoľvek krvácanie alebo špinenie je stresujúce. Naučte sa zistiť príčiny krvácania počas tehotenstva a čo by ste mali urobiť, ak sa vám to stane.  

 Vedieť pohlavie dieťatka je v našich končinách vecou rozhodnutia. Nechať sa prekvapiť, alebo vedieť a mať jasno niekoľko mesiacov vopred? Je to len na rodičoch, no oveľa praktickejšie a úspornejšie je vedieť, či budú ružové vecičky pre malého Mateja či Jakuba nevhodná voľba. Niekedy je dobré vedieť, či má rodina kúpiť autíčkový vzor, alebo mačičkový. Pokrok ide vpred a my tak mimo pocity mamičky samotnej a niekoľko domácich receptov máme aj istejšie metódy. 

Spravili ste si tehotenský test a konečne ste si na ňom našli dve čiarky? Určite je vaša radosť obrovská. No u niektorých mamičiek sa môže zmeniť doslova na boj o život!

streda, 26 júl 2017 09:06

Ako originálne oznámiť tehotenstvo

Už to viete. Bude vás o jedného viac. Ako čo najoriginálnejšie oznámiť partnerovi túto skutočnosť? Máme pre vás skvelé nápady, ktoré vás môžu inšpirovať!

utorok, 11 júl 2017 07:34

Ako určiť pohlavie bábätka

Celé veky pred vynájdením ultrazvuku sa mamičky pohlavie dieťaťa dozvedeli jediným zaručeným spôsobom - narodením dieťatka. A že sa to neraz neobišlo bez sĺz, ani nemusíme dodávať.

utorok, 04 júl 2017 07:38

Ako rýchlo rastie tehotenské bruško

Ste v tom. Dve čiarky vám ukazujú neodškriepiteľnú skutočnosť. Tešíte sa a najradšej by ste to vykričali do celého sveta. Ste zvedavé, kedy to na vás bude vidno a aké veľké budete mať bruško? Poznáme odpoveď!

nedeľa, 18 jún 2017 08:15

Strašiak menom preeklampsia

Vysoký tlak nebolí. No v tehotenstve môže ohroziť nielen život mamičky, ale i dieťaťa. Aké sú možnosti liečby?

"Len aby bolo zdravé!" povieme si a radšej si necháme pre seba, že sme túžili po chlapčekovi, no na svet prišlo dievčatko. Mamička neraz máva výčitky svedomia kvôli negatívnym pocitom, no nemusí to tak byť.

Čo by ste urobili, keby ste sa v 19. týždni tehotenstva dozvedeli, že vytúženej dcérke, ktorú nosíte pod srdcom, chýba časť mozgu? Keri sa ju rozhodla donosiť až do termínu pôrodu, a to preto, aby dcérkine orgány pomohli ostatným deťom.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom