pondelok, 05 jún 2017 07:05

Dôchodkyňa nazvala jej syna odporným, reakcia maminy vás však prekvapí

Napísal(a) Zuna

Poznáte tie všetečné dôchodkyne (česť výnimkám), ktoré sa do všetkých starajú, mysliac si, že vlastnia patent na múdrosť? Tak presne s takouto sa stretla Dallas Lynn, jedna (ne)obyčajná mamička...

Všetko vyzeralo úplne normálne. Mamina sa vybrala so svojim 2-ročným synom na večerný nákup. Ako to však býva, pri pokladni sa vytvoril dlhý rad a tak malého Jameusa zobrala na ruky. Vyhrnulo sa mu tričko a tak mu bolo vidno dva vývody a vrecúška, ktoré má na žalúdku. "Väčšinu mu dávam ešte pod tričko tielko, no dnes sme mali akosi naponáhlo," hovorí mamička. To však neuniklo bystrému oku dôchodkyne, ktorá sa rozhodla, že si skráti dlhý čas buzerovaním mladej mamičky:

"Preboha, prečo ste dovolili, aby mu to niekto urobil? Veď to je odporné!"

Bez slova som sa pozerala vôkol seba, naozaj mi vzala vietor z plachiet. Pokračovala a spýtala sa, prečo ho má. Podala som jej len krátku verziu toho, čo prežívame a odpovedala som: "Nemá dokončený vývoj hrubého čreva, preto ho potrebuje." To, že má vzácne ochorenie, Hirschsprungov syndróm, som si nechala pre seba. Dôchodkyňa však pokračovala: "Je mi to ľúto, no je to však odporné, mohli by ste mu potiahnuť tričko tak, aby mu to nebolo vidno?" Mala som chuť zatriasť s ňou a poriadne na ňu zakričať, nech sa uvedomí. Miesto toho som so synom prestúpila k inej pokladni. 

Práve kvôli tejto nemilej skúsenosti, ktorá ukazuje, ako striktne hodnotíme, posudzujeme a odsudzujeme všetko, čo sa i len trošku vymyká normálu, zverejnila Dallas na Facebooku túto fotografiu:

Fotka Dallas Lynn.Dallas Lynn

"Rozhodla som sa zdieľať túto fotografiu, aby všetci videli, že na mojom synovi nie je nič odporné. Vývody a všetko, čo súvisí s vylučovaním, je tabu pre našu spoločnosť. No tieto vývody má viac ako 500-tisíc Američanov. Ochorenie môjho syna je síce zriedkavé, ale vývod na žalúdku vôbec nie je taký zriedkavý, akoby sa na prvý pohľad zdalo."

"Keď mal synček dva týždne, prasklo mu črevo. Ak by ho nechali tak, so život ohrozujúcou infekciou, určite by ho to zabilo. Tento vývod mu zachránil život. Je síce veľká pravdepodobnosť, že ho bude mať až do konca života, ale je mojou úlohou matky, aby som ho naučila, ako sa mať rád taký, aký je. Veď to prakticky robí každý rodič. Možno keď bude väčší, sám sa naučí, ako ignorovať nepríjemné dôchodkyne,"  zdôveruje sa na svojom Facebookovom profile. A milej dôchodkyni odkazuje:

"Viete si vôbec predstaviť, aký negatívny vplyv majú vaše slová na môjho syna a ostatných ľudí, ktorých zraňujete takým prízemným spôsobom?"  Tá pani, ktorá bez toho, aby poznala pozadie, odsúdila Dallasinho syna, netuší, čo všetko má za sebou. Na prvý pohľad sa ničím nelíši od svojich rovesníkov. Beží, hrá sa, no má za sebou už 20 operácií a procedúr. Nikto nevie, koľko ich má ešte pred sebou. Každý deň niekoľkokrát absolvuje bolestivú procedúru výmeny a aplikácie vrecúšok. Preto by sme nemali odsudzovať nikoho, pretože netušíme, čo všetko má za sebou. 

Život je však neustály boj a malý chlapček ho vyhral na plnej čiare. Držíme palce, aby mu do cesty chodilo čo najmenej ľudí, ktorí sa starajú do toho, čo nie je ich starosť!

Zdroj: boredpanda.com | Foto: Facebook

 

 

Naposledy zmenené pondelok, 05 jún 2017 08:55


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom