Alternatívna mama svoje dieťa úplne vyhladovala

Čo sa stane, keď sa matka rozhodne, že bude svoje dieťa kŕmiť výlučne rastlinným mliekom? Ak si myslíte, že následky môžu byť priam katastrofálne, nie ste od pravdy až tak ďaleko...

S alternatívou to netreba preháňať. Rovnako to bolo aj v prípade jednej matky, ktorá sa rozhodla, že jej dieťatko jednoducho nepatrí k cicavcom. Keďže nedojčila a bojkotovala výrobcov umelých mliek, rozhodla sa naozaj k radikálnemu (a životu nebezpečnému) kroku. 

Nezvyčajný párik rodičov pochádzal z Belgicka. Obaja boli radikálnymi zástancami vegetariánstva a v rovnakom duchu sa rozhodli vychovávať aj svoje dieťa. Chlapčekova Lucasa kŕmili výlučne rastlinným mliekom, ktoré sa vyznačuje absenciou gluténu aj laktózy. Asi úplne zabudli, že patríme medzi cicavcov. Lukasovo "najobľúbenejšie" mlieko bolo z quinoi. Chlapček však veľmi strádal, ako sedemmesačný vážil necelé štyri kilá, teda približne polovicu z preimernej hmotnosti svojich rovesníkov. Lucas však svojský spôsob stravovania neprežil, zomrel 6. júna 2014. 

Aj napriek tomu, že rodičia videli, v akom je stave, brali to ako normálnu vec a ani nepomysleli na to, že vy vyhľadali lekársku pomoc. Pitva však ukázala, že chlapček bol silno dehydrovaný a mal úplne prázdny žalúdok. 

Hlúposť Lucasovych rodičov však nemá hraníc. Podľa slov prokurátora rodičia bez akýchkoľvek medicínskych vlastnosti stanovili, že chlapček má intoleranciu na glutén a alergiu na laktózu. Niekde očividne zlyhal celý systém, pretože malý chlapček nechodil na žiadne povinné kontroly, ani rodinu nenavštívila sociálna pracovníčka. Keď bolo najhoršie, rodičia sa vybrali za homeopatom, ktorý sídlil na inom konci krajiny, miesto toho, aby s ním utekali do najbližšej ambulancie. Otec Lucasa však tvrdí: "Nešli sme s Lucasom ku doktorovi, pretože sme si na ňom nikdy nevšimli nič nezvyčajné." Jeho mama zas tvrdí, že nikdy nechceli úmyselne uškodiť svojmu synovi. 

Rodičia si však celý život môžu spytovať svedomie, či im tá "alternatíva" naozaj stála za smrť syna.

Zdroj: independent.co.uk

Naposledy zmenené piatok, 19 máj 2017 07:25

Zdieľajte článok

Autor

MichaelaNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.