Najťažšie rozhodnutie na svete

Tento príbeh sa naozaj stal. Čo by ste si vybrali, keby ste sa mali rozhodnúť medzi životom vášho syna a tými "druhými?"

 Tento príbeh sa kedysi stal v jednom malom mestečku, ktoré sa môže nachádzať kdekoľvek na svete. Miesto vôbec nehrá rolu. Dôležitý je príbeh. Je o najťažšej voľbe, ktorej čelil jeden muž. Pracoval ako operátor padacieho železničného mostu. Mal malého chlapca, ktorého veľmi miloval a trávil s ním veľa času. Syn niekedy s ním chodil do práce a rád pozoroval vlaky. Raz došlo k poruche a most sa začal zdvíhať. Blížil sa osobný vlak plný ľudí. 

Muž bol v operátorskej búdke a už chcel pustiť páku, aby sa most uzavrel. Chlapček sa na to díval zo strany a chcel sa dostať pod most, aby niečo zatlačil, lenže sa pošmykol a spadol do jamky, do ktorej sa uzatvára most. Muž to videl. Pred ním bolo to najväčšie rozhodnutie života. Má dopustiť, aby zomreli všetci ľudia, ktorí sa nachádzali vo vlaku? Veď ich predsa nepoznal.. Alebo má zachrániť svojho milujúceho syna? 

Muž sa rozhodol zachrániť ľudí vo vlaku. Bola to najťažšia skúška jeho života. Ako by ste sa rozhodli, keby ste sa ocitli na jeho mieste? Dúfame, že žiadny rodič sa takejto obrovskej skúške nebude musieť podrobiť... 

Foto: pixabay.com

 

Naposledy zmenené pondelok, 03 apríl 2017 08:42

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.