Len 7-ročný chlapček zachránil svoju matku pred samovraždou. Stačilo na to jednoduché gesto

Duševné zdravie pomaly prestáva byť tabu. No napriek tomu pribúda čoraz viac ľudí s poruchami úzkosti a depresiou. Chlapček prišiel za mamou v poslednej chvíli a nevinným gestom jej zachránil život.

Štatistiky sú desivé. V roku 2014 podľa organizácie The Samaritans, vo Veľkej Británii a v Írsku spáchalo samovraždu  6 581 ľudí, pričom vzrástol počet žien, ktoré odišli na druhý svet zo svojho rozhodnutia. Našťastie príbeh mamičky Lizzie mal šťastný koniec. Roky trpela depresiou a po narodení druhého dieťaťa, dcérky, sa rozhodla všetko ukončiť. Vadili jej zvuky a okrem toho trpela vážno popôrodnou depresiou. Pri odchode na druhý svet však zabudla zamknúť dvere na spálni. Prišiel za ňou 7-ročný syn, ktorý jej len jednoducho podal blahoželanie, ktoré sám vyrobil. Uvedomil si, že matka je na tom zle a chcel ju potešiť.

Toto malé gesto ju zachránilo. Práve kvôli nemu sa rozhodla vyhľadať lekársku pomoc a ostať medzi živými. 

Následne poslala takýto mail:

"Keď som uvidela otvorené dvere, pomyslela som si. Do zadku, zabudla som zamknúť. vedela som, že manžel sa vráti do desiatich minút, aby sa postaral o syna a bábätko. Jednoducho som nemohla vydržať ten tlak. Žila som s pocitom, že som hrozná matka. Ešte predtým, než som otehotnela s dcérkou, som už dva roky trpela vážnou depresiou. Po otehotnení však ešte zosilnela. Mám toho najmilujúcejšieho a najchápavejšieho manžela na svete, ale počas týchto dvoch rokov som cítila, že ho ťahám dole. Viem, že mi chcel pomôcť, ale nachádzala som sa v štádiu, z ktorého už niet návratu. Bála som sa, že ublížim svojim deťom, najmä že niečo urobím maličkej. Teraz už viem, čo to bolo. Mala som útoky paniky, a to viedlo k tým strašným myšlienkam. Lapala som po dychu a sústavne som plakala. Vedela som sa zmieriť s tým, že sama trpím. Ale neubližujem tým svojmu dieťatku? Radšej zomriem, akoby sa to malo stať. Zobrala som si manželovu pištoľ a išla som do kúpeľne. Hlaveň pištole som si vložila do úst, no našťastie som zabudla zamknúť. Synček prišiel ku mne a podal mi kartičku, ktorú sám vyrobil. To rozhodlo. Vďaka Bohu, som nažive." 

Niekedy aj malé gesto môže zachrániť život. Samovražda však v žiadnom prípade nie je riešenie. Tiež vám napadlo, akú neskutočnú traumu by utrpel synček, keby našiel matku s prestelenou hlavou? Našťastie sa príbeh skončil šťastlivo. Aj psychická choroba je choroba a tak netreba na ňu zabúdať.

Zuna theladbible.com

 

 

Naposledy zmenené utorok, 07 marec 2017 09:20

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.