Kvôli žene som obetoval kariéru. A nebolo to ľahké rozhodnutie!

To je priznanie muža, ktorý sa rozhodol porušiť tradičné stereotypy a uprednostnil rodinu pred kariérou. Ostal doma, zatiaľ čo sa jeho manželka vrátila do práce. Čo ho k tomu viedlo, aby ostal na „otcovskej“ dovolenke?

Otecko hovorí, že sa nikdy nezamýšľal nad tým, že by to mohlo byť inak. Svojho otca si takmer nepamätal, pretože drel od rána do večera, a aj on si myslel, že tak to má byť. Mama bola k dispozícii deťom, menila zamestnania len preto, aby mohla skĺbiť rodinu. Jej kariéra bola dôležitejšia, než manželova.

Matthew sa tak vtĺkalo do podvedomia, že len finančne zabezpečená rodina ho urobí šťastným. Všetko však vypálilo inak.

Keď sa im narodilo prvé dieťa, Matthew mal skvele našliapnutú kariéru v technologickej spoločnosti. Svoju ženu Liz, ani dieťa takmer nevidel. Myslel si, že je to normálne, veď treba myslieť na finančnú budúcnosť.

Nakoniec sa aj Liz rozhodla vrátiť do pracovného procesu, čo znamenalo „lepenie“ starostlivosti o 10-mesačné bábätko. Súkromné jasle, ktoré v mieste ich bydliska stáli neuveriteľných 1 700 dolárov mesačne, neprichádzali do úvahy. Nakoniec padlo jasné a jednoduché rozhodnutie. Matthew ostane doma.

Rozhodnutie prebrali z každej strany a keďže manželkina práca priniesla do rozpočtu viac peňazí, manžel jej umožnil venovať sa naplno dieťaťu.

Prvé týždne boli priam devastačné. Dieťa sa stále dojčilo a bolo problematické zladiť všetky „pracovné úlohy“ okolo dojčaťa. Nakoniec to ustál. Začal chodiť do materských centier, i keď tam bol častokrát jediným mužom s kočíkom. Otcovstvo naplno ho však zmenilo k pozitívnejším smerom.

Dnes to berie ako česť. S manželkou sa postarali o ďalšie dve deti. Medzi druhým a tretím si aj Matthew odskočil na pár mesiacov do práce, aby sa trošku zrekreoval.

Vraví, že otcovstvo na plný úväzok nie je pre každého muža, ale je to skúsenosť na nezaplatenie. A vraj to neskutočne utužilo jeho vzťah s manželkou. Už vie, čo to je byť rodičom.

A čo vy? Dokázali by ste na takýto „job“ nalomiť svojho muža?

 

Foto: freeimages.com Zdroj: romper.com

Naposledy zmenené nedeľa, 05 marec 2017 10:53

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: