piatok, 24 marec 2017 07:29

Austrália zakázala neočkovaným deťom chodiť do škôlky či jasličiek

Napísal(a) Zuna

Očkovať, či neočkovať? Tak sa zdá, že o tejto téme sa bude ešte dlho diskutovať.  Rodičia sa delia na dva tábory, ktoré sa nikdy nestretnú. V Austrálii sa však rozhodli pre vážny krok. 

Vedci zvyčajne nemajú veľké slovo, čo sa týka schvaľovania zákonov. Avšak austrálsky premiér Malcom Turnbull presadil vo vláde zákon “No Jab, No Play,” ktorý môžeme voľne preložiť “Nemáš bodnutie, nebudeš sa hrať.” Neočkované deti tak dostali zákaz navštevovať materské školy či jasle, a to sa má čoskoro zaviesť do praxe v celej krajine.

V súčasnej dobe v Queenslande, Novom Južnom Walese a v štáte Victoria vládne orgány požadujú od rodičov, aby zaočkovali svoje deti. Ostatné štáty však takúto povinnosť nemajú zafixovanú v legislatíve. Požadujú podporu polície a vládnych úradníkov, aby podporili očkovanie po celej krajine.

Väčšina poslancov presadzuje tento zákon, proti je len menšina. Predsedníčka pravicovej strany One Nation berie nový zákon ako potvrdenie diktatúry. Tiež tvrdí, že rodičia by mali mať možnosť skúmať bezpečnosť očkovania "sami", než sa spoliehať na lekára. Tieto nové opatrenia je súčasťou iniciatívy určenej na vakcináciu 5 percent austrálskych detí, ktoré sú doteraz neočkované.

Rodičia, ktorí odmietnu očkovať svoje deti, stratia aj rodinné prídavky. Podľa výsledkov štúdie  je dnes v Austrálii chránených viac ako 200-tisíc detí pred smrteľnými chorobami. Priemerná zaočkovanosť detí je 92,2%. Rodičia sa však búria proti tomuto nariadeniu. Vnímajú to ako zásah do ľudských práv. Vláda sa však rozhodla urobiť všetko preto, aby zvýšila počet zaočkovaných deti a tak ich ochránila pred smrteľnou chorobou.

Foto: pixabay.com  | Zdroj: iflsience.com

Naposledy zmenené piatok, 24 marec 2017 09:57


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom