Škôlkar

pondelok, 25 november 2019 12:53

Aj o detské ihrisko sa treba starať

Detské ihrisko je miestom radosti a pohybu detí. Keď je nové, všetci sa tešia. Je krásne, čisté a funkčné. Aby svoju funkciu mohlo plniť dlhodobo, je potrebné vyvinúť úsilie. Úloha ihriska totiž nekončí iba jeho postavením a uvedením do prevádzky. 

utorok, 21 november 2017 12:52

Kocúr v čižmách je späť

Každý milovník animovaných filmov prepadol kúzlu Shreka, princezny Fiony a ich priateľov oslíka a kocúra v čižmách. Práve posledný z nich sa síce predstavil až v prvom pokračovaní filmu o roztomilom zelenom obrovi, avšak ako jediný sa dočkal vlastného seriálu. A vďaka tomu sa s ním budete od 11. novembra môcť stretávať každú sobotu od 10:30 na obrazovkách televíznej stanice Minimax. 

piatok, 03 november 2017 12:05

Pocikávanie dieťaťa: "nehody"

Mnoho troj a štvorročných detí má časté nehody. I päť či šesťročné deti ich majú dosť často na to, aby škôlka bola štandardne vybavená náhradnými nohavičkami. Len čo dieťa prešlo základným "nácvikom", uvádzajú ho mokré nohavičky do rozpakov ďaleko viac ako vás. 

streda, 25 október 2017 16:12

Rozprávanie detí zo spánku

Väčšina detí v spánku mrle. Niektoré však rozprávajú tak zreteľne, že sa dajú rozoznávať slová. Dieťa sa smeje, alebo hovorí utrápeným hlasom. To všetko vyzerá záhadne, ale nijako to nevadí, pokým dieťa nemá nočnú moru alebo nočnú hrôzu

V období predškolského veku sa vám už asi podarilo nastaviť režim dieťatka a privyknúť ho na zaspávanie v určitú nočnú hodinu. Ale aj v tomto období môžu nastať problémy so spaním. Budete radi, ak ich nebude vaše dieťa prežívať. Môžu prísť zlé sny, nočné mory alebo dokonca nočné hrôzy. Ako na ne? 

Známa maľovaná abeceda z pera básnika Jána Smreka. Zoznámte sa s deťmi zaujímavým spôsobom s abecedou. 

Aj vaše dieťatko sa niekedy v škole či v škôlke pocikalo? Každopádne je to stresujúca záležitosť. No otecko 11-ročného dievčatka sa zachoval skutočne svetovo!

Očkovať, či neočkovať? Tak sa zdá, že o tejto téme sa bude ešte dlho diskutovať.  Rodičia sa delia na dva tábory, ktoré sa nikdy nestretnú. V Austrálii sa však rozhodli pre vážny krok. 

pondelok, 20 marec 2017 08:37

Katka a noví susedia - rozprávka

Ako by ste vysvetlili deťom, že vedľa vás žijú "iní" ľudia? Skúste aj prostredníctvom rozprávky 

 Ako deti sme ich všetci spievali, no málokto z nás sa zamýšľal nad ich zmyslom. Tvorca básničiek, ktorého meno už dávno zapadlo prachom. Chvalabohu, či bohužiaľ? Asi by dostal nejednu sťažnosť na svoje výtvory. Ako nám povedala Klára, mamina 3-ročnej Sašky:

Išli sme do parku a tam Saška začala na celé kolo vykrikovať: Zabijem ťa! Zabijem! Nechápala som, odkiaľ to mala. Doma nepozeráme televízor, ani sa nebavíme o takých veciach? Odkiaľ to mohla mať?“  

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.